Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2015-02-24 18:43:44 583

Szerintem mi jelen állapotunkban ilyenekhez kicsik és tudatlanok vagyunk, millió évekre vagyunk a megoldástól (ha van egyáltalán megoldás ebben a témában). Nem állunk ilyen szinten tudatilag semmilyen téren. És kérdés, hogy fogunk-e valaha. leírhatatlan messze vagyunk tőle.

Ez egy eléggé pesszimistának látszó hozzáállás. Bár szerintem egyszerűen csak lebecsülöd a tudományos vizsgálatot esetleg elvégzők képességeit. Próbálj abból kiindulni, hogy az ember eljutott a Holdra, pedig rohadtul sok munkát, szellemi energiát kellet befektetni. Ennek a hatalmas munkának töredékéből meg lehetne csinálni a megfelelő vizsgálatot, amit kiértékelve valószínűleg meglepő eredményeket kapnánk, amit azután fel lehetne használni. Csak a hogyan ne csináljuk meg hozzáállással soha sem fog megvalósulni.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2015-02-23 22:48:34 580

Amit írsz azzal egyetértek, de ez csak egy nagyon szűk kört takar le.....

 

Én spec kismillió dologban nem tudnám eldönteni mi a helyes (még szerencse hogy ilyen irányú döntéseket nem kell meghoznom....). És amit el is tudnék, sz se biztos, hogy egyáltalán jó... Mert nekem esetleg jó, de a föld túloldalán vagy a szomszédom máshogy látja.....

 

Mert ki mondja meg mi a jó út/irány? Szerintem konkrétan senki.

 

Vagy a többség... de az meg ki tudja milyen ismeret és vélemény alapján.

 

Szerintem mi jelen állapotunkban ilyenekhez kicsik és tudatlanok vagyunk, millió évekre vagyunk a megoldástól (ha van egyáltalán megoldás ebben a témában). Nem állunk ilyen szinten tudatilag semmilyen téren. És kérdés, hogy fogunk-e valaha. leírhatatlan messze vagyunk tőle.

Előzmény:
Mungo Creative Commons License 2015-02-23 22:23:33 579

Egyszerűen nem leírható ilyen konzekvensen és racionálisan az emberi(állati) viselkedés és tulajdonsághalmaz.

 

Erre azért ne fogadj nagyobb összegben. Az akadály nem a feladat összetettsége, hanem az, hogy ha valóban tudományosan vizsgálják és publikálják az eredményeket, világosan látható lesz, hogy melyik király meztelen. Ez érdekeket sértene és mint tudjuk azok ellen nehéz ...

Gondold el, ha a hülyeségeket terjesztőket szembesítenék a marhaságaikkal, ha a zsarnokot szembesítik a zsarnokságával, ha a hatalom birtokosait a sebezhetőségükkel. Ezért inkább nem kérnek ebből. Maradjon minden úgy ahogy van és ne ugráljon a plebsz mert megbánja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!