Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-02-23 22:48:34 580

Amit írsz azzal egyetértek, de ez csak egy nagyon szűk kört takar le.....

 

Én spec kismillió dologban nem tudnám eldönteni mi a helyes (még szerencse hogy ilyen irányú döntéseket nem kell meghoznom....). És amit el is tudnék, sz se biztos, hogy egyáltalán jó... Mert nekem esetleg jó, de a föld túloldalán vagy a szomszédom máshogy látja.....

 

Mert ki mondja meg mi a jó út/irány? Szerintem konkrétan senki.

 

Vagy a többség... de az meg ki tudja milyen ismeret és vélemény alapján.

 

Szerintem mi jelen állapotunkban ilyenekhez kicsik és tudatlanok vagyunk, millió évekre vagyunk a megoldástól (ha van egyáltalán megoldás ebben a témában). Nem állunk ilyen szinten tudatilag semmilyen téren. És kérdés, hogy fogunk-e valaha. leírhatatlan messze vagyunk tőle.

A hozzászólás:
Mungo Creative Commons License 2015-02-23 22:23:33 579

Egyszerűen nem leírható ilyen konzekvensen és racionálisan az emberi(állati) viselkedés és tulajdonsághalmaz.

 

Erre azért ne fogadj nagyobb összegben. Az akadály nem a feladat összetettsége, hanem az, hogy ha valóban tudományosan vizsgálják és publikálják az eredményeket, világosan látható lesz, hogy melyik király meztelen. Ez érdekeket sértene és mint tudjuk azok ellen nehéz ...

Gondold el, ha a hülyeségeket terjesztőket szembesítenék a marhaságaikkal, ha a zsarnokot szembesítik a zsarnokságával, ha a hatalom birtokosait a sebezhetőségükkel. Ezért inkább nem kérnek ebből. Maradjon minden úgy ahogy van és ne ugráljon a plebsz mert megbánja.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2015-02-23 20:31:24 574

Egyetértek amit mondasz, de azt hiszem szokásomhoz híven rosszul fogalmaztam. Legyen egy konkrét vad példa - mondjuk a művészvilág.

 

 

Nem kevesen szednek be mindenféle szereket ilyen vagy éppen olyan célzattal. Ezt sokan elítélik, sokan maguk is élnek vele, sokan azt mondják hogy rossz dolog stb.

 

Viszont sok esetben ezek az emberek ilyen szerek hatására produkálnak olyan maradandó dolgokat, hogy tátva marad a szánk. Legyen az egy festmény egy zenemű, vagy egy novella, de akár bármi más. Ami nekünk valahol valamilyen szinten élvezetet okoz, tartalmassabbá tesz dolgokat.

 

Most akkor jó tudatmódosító szereket szedni (felszabadítja a világot és a fantáziát, más állapot, stb), vagy éppen rossz (agysejtpusztulás, függőség, bűnözés és sorolható tovább)? Ki mondja meg meddig jó és kinek jó mettől nem?

 

Persze sokan enélkül is maradandót alkotnak, de nem erre irányult a kérdés.

 

Ki dönti el és hogyan? Hogy jó-e a sámánválasztásnál kokacserjéket rágcsálva hallucinációkat előidézni, vagy nem?

 

Szóval amit mondasz - alapos vizsgálat meg a többi - az sem hoz megoldást, mert attól függ milyen szemüvegen keresztül nézzük. Van akinek jó megoldás lesz, van akinek kevésbé.

 

Egyszerűen nem leírható ilyen konzekvensen és racionálisan az emberi(állati) viselkedés és tulajdonsághalmaz.

 

Egy ilyen vizsgálat a végtelenségig tartana, és folyamatosan ellentmondó eredményeket hozna, mert több - akár egymásnak ellentmondó - igazság is előjönne valószínűleg.

 

Persze ettől még kell vizsgálni, van haszna, nem vitatom. Kifejezetten érdekes dolgok jönnek felszínre ilyenkor. De ettől nem biztos hogy meg tudjuk mondani a lenti kérdésre a választ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!