|
|
|
|
 |
Mungo
2015-02-23 20:16:14
|
573
|
Honnan tudjuk hogy éppen az amire valaki ráadja az áment?
Hát ezért kellene tudományos alapossággal vizsgálni az emberi természetet, a viselkedésünket, hogy ne csak vaktában néhány megvilágosodott által kimondott ámen határozza meg a világ folyását, hanem tényleg egy elfogadható és élhető világ felé haladjunk. Csak ugye ez a gondolkodás simán gúzsba köti azokat akik "ösztönösen tudják" mi a jó nekünk és ezt erőszakkal a tudomásunkra is hozzák. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2015-02-23 19:51:56
|
572
|
"Pedig ha jobbá akarjuk tenni, akkor nem ártana tudni mi a jó."
És akkor jön az örök kérdés: tényleg mi is az amit jónak nevezhetünk? Honnan tudjuk hogy éppen az amire valaki ráadja az áment? és ki az aki ráadja? Én vagy Te vagy Ő?
Igazából mindig csak viszonyítás kérdése, hogy adott pillanatban az adott oldalról vizsgálva mi a jobb. De ha mindenki más oldalról nézi, akkor egy leírhatatlan egyenletrendszert kapunk végtelen számú eredménnyel..... És mindegyik lehet akár jó megoldás is..... |
|
Előzmény:
 |
Mungo
2015-02-23 19:40:41
|
571
|
Milyen az emberi természet? Legyen ingyen ital, étel, szállás, fűtés, szex, utazás, tökéletes egészség, ne kelljen dolgozni... Nem egészen ilyen általánosításokra gondoltam. Inkább olyasmire, hogy amit ingyen, vagy nagyon olcsón kap, annak nincs értéke. Legyen az étel, ruha, lakás, vagy bármi. Ami olcsó, vagy ingyen van, azt automatikusan pazarolni kezdik. Mi várható, ha az embereknek nem kell feltétlenül hasznos tevékenységet folytatniuk, mert valamilyen szinten gondoskodik az állam róluk és unalmukban elfoglaltságot keresnek maguknak? Mennyire jó az, ha az emberi jogok mellé nem társulnak számonkérhető kötelességek? Hogyan, milyen módszerekkel lehet közmegelégedettséget okozó államot szervezni? Hogyan lehet kiválasztani a megfelelő vezetőket, akiket azért demokratikus kontroll alatt tud tartani a társadalom és ezzel együtt irányíthatóak, korlátok között tarthatóak az emberek? (Mit engedhetnek meg maguknak és hol a határ?) És még hosszasan lehetne sorolni mi mindent kellene tanulmányozni az emberi természettel kapcsolatban. Neked úgylátszik elegendő néhány nagyívűnek látszó általánosítás az ítéleted meghozatalához. Pedig ha jobbá akarjuk tenni, akkor nem ártana tudni mi a jó. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|