Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-23 21:35:30 576

"Hogyan lehet kiválasztani a megfelelő vezetőket, akiket azért demokratikus kontroll alatt tud tartani a társadalom és ezzel együtt irányíthatóak, korlátok között tarthatóak az emberek? (Mit engedhetnek meg maguknak és hol a határ?)"

 

Sokat tapasztalt király, diktátor, ki döntéshozatalkor figyelembe veszi az alárendeltjei érdekeit.

 

Demokrácia: a buta többség döntése. Felelős nincs, az elbott döntésekért nincs felelős, mindig az ellenzék, vagy valaki más a hibás...

 

Egy bácsi ezt leírta anno...

Törölt nick Creative Commons License 2015-02-23 19:51:56 572

"Pedig ha jobbá akarjuk tenni, akkor nem ártana tudni mi a jó."

 

És akkor jön az örök kérdés: tényleg mi is az amit jónak nevezhetünk? Honnan tudjuk hogy éppen az amire valaki ráadja az áment? és ki az aki ráadja? Én vagy Te vagy Ő?

 

Igazából mindig csak viszonyítás kérdése, hogy adott pillanatban az adott oldalról vizsgálva mi a jobb. De ha mindenki más oldalról nézi, akkor egy leírhatatlan egyenletrendszert kapunk végtelen számú eredménnyel..... És mindegyik lehet akár jó megoldás is.....

A hozzászólás:
Mungo Creative Commons License 2015-02-23 19:40:41 571

Milyen az emberi természet?
Legyen ingyen ital, étel, szállás, fűtés, szex, utazás, tökéletes egészség, ne kelljen dolgozni...

Nem egészen ilyen általánosításokra gondoltam.
Inkább olyasmire, hogy amit ingyen, vagy nagyon olcsón kap, annak nincs értéke. Legyen az étel, ruha, lakás, vagy bármi. Ami olcsó, vagy ingyen van, azt automatikusan pazarolni kezdik.
Mi várható, ha az embereknek nem kell feltétlenül hasznos tevékenységet folytatniuk, mert valamilyen szinten gondoskodik az állam róluk és unalmukban elfoglaltságot keresnek maguknak?
Mennyire jó az, ha az emberi jogok mellé nem társulnak számonkérhető kötelességek?
Hogyan, milyen módszerekkel lehet közmegelégedettséget okozó államot szervezni?
Hogyan lehet kiválasztani a megfelelő vezetőket, akiket azért demokratikus kontroll alatt tud tartani a társadalom és ezzel együtt irányíthatóak, korlátok között tarthatóak az emberek? (Mit engedhetnek meg maguknak és hol a határ?)
És még hosszasan lehetne sorolni mi mindent kellene tanulmányozni az emberi természettel kapcsolatban.

Neked úgylátszik elegendő néhány nagyívűnek látszó általánosítás az ítéleted meghozatalához.
Pedig ha jobbá akarjuk tenni, akkor nem ártana tudni mi a jó.

Előzmény:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-23 19:11:38 570

Biztos?

Nem ismerek mindenben biztos embereket. Megmondóembereket sem ismerek.

 

Egyetértek. Kevés a gondolkodó ember.

 

Milyen az emberi természet?

Legyen ingyen ital, étel, szállás, fűtés, szex, utazás, tökéletes egészség, ne kelljen dolgozni, "kaparja ki a gesztenyét" más, aztán dobja be a közösbe a felfedezéseket/tudást, a kutatásai eredményét. Emellett el kell dorbézolni a bolygó tartalékait, és minél erősebben teleszemetelni, mert "az a menő", és a fizetéseket bóvli szarokra költeni.

 

Az emberi tökéletlenséget lehet elemezni, de személyes javulni akarás nélkül nem lesz belőle tökéletesebb emberi élet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!