Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2015-02-18 21:48:06 557

Vigyázni kell az ilyen hírekkel - ld. konkurencia-harc ...

A hozzászólás:
allaid Creative Commons License 2015-02-18 21:37:38 556

Senkinek nem szabadna hátrányt szenvedni, egyrészt. Másrészt ezt az alakuló társadalmi krízist azért nagyobbrészt nem a gépesítés okozta hanem éppen a kétkezi munkások 100 millióinak aktiválódása.

Olvastam olyat is, hogy indiai gyárban úgy festik a kerékpár vázakat, hogy 5 percenként másik munkás veszi át a szórópisztojt mert a másik elszédül a mérgező oldószertől. ezzel a robotok nem tudnak versenyezni.

Előzmény:
jogértelmező Creative Commons License 2015-02-18 21:11:05 555

Igen, sajnos vannak akik a gépesítés miatt hátrányt szenvednek, ám vannak olyanok is, akiket előnyökhöz juttat - pl. a gépek használóit, karbantartóit, programozóit és továbbfejlesztőit - és persze birtoklóit -  valamint a gépkezelés fortélyainak oktatóit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!