|
|
|
|
 |
Blackbird 1
2015-02-17 22:50:41
|
16275
|
Én használok egy régi még filmes vázakra tervezett TTL-es Vivitar macro flash 6000 Af típusu (villanócsöves) körvakut. Kb 2,5-3 éve vettem a vaterán 10000 forintért.Szerintem nagyon jól használható,igaz csak manuális módban,nem lehet szabályozni a villanás erejét,csak a rekeszelés marad.Lehetett kapni olyan körvakut is ahol ezt fokozatokkal,vagy fokozat mentesen egy potméterrel is lehetett állítani,ez sokkal jobb és kényelmesebb megoldás,de így is nagyon jól használható.Az obi szűrő menetébe,megfelelő méretű menetes gyűrűkkel lehet rögzíteni,A vastagsága elöl az objektívnél 23mm. |
|
 |
kaposznyak
2015-02-16 19:16:16
|
16269
|
Üdv.
Amit írok, én is itt kaptam válaszként hasonló kérdésemre.
Elég vastagok, szóval 50mm és alatta nehezen vagy egyáltalán nem férsz hozzá miatta a témához. 100 mm és felette már használható. |
|
A hozzászólás:
 |
raczno
2015-02-16 19:09:07
|
16268
|
szép estét Fórumlakók!
tanácsért és tapasztalatokért fordulok hozzátok...
makrózáshoz keresek a lencse elejére csíptethető villanó és világító valamit,
amit makró körvakunak neveznek...
ki használ ilyet? milyenek a tapasztalatok? melllik típust érdemes megvenni..
köszi + szép fényeket: raczno |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|