Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2015-02-18 20:35:01 553

" ... ahogy egyre okosabbak a telefonok egyebek csak egyre nagyobb a szegénység. ..."

 

A szegénység inkább az emberi munka gépekkel történő kiváltásával függ össze.

 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-18 19:44:42 550

Egy sokat tudó okos gép/okostelefon akárhol nálad tartva gyorsítja a fejlődést és alkotást.

A hozzászólás:
allaid Creative Commons License 2015-02-11 21:30:31 547

Nem tudom, szerintem nem. Ehez a mostani jóléthez semmi köze a számítógépeknek, ennek az alapjait még azokkal a nagy fekete telefonokkal rakták le amiknek kart kellett tekerni az oldalán. De nem is sok lett hozzáadva azóta se, ahogy egyre okosabbak a telefonok egyebek csak egyre nagyobb a szegénység.

Rengeteg erőforrást főleg humánt elvon és semmi haszna, maximum helyettesíti a társasjátékot, dobókockát...egyebet.

Előzmény:
w.ullrichfun Creative Commons License 2015-01-05 23:17:15 543

Éppen ellenkezőleg. A 'változás' alapelvén működő, kifejezetten NEM racionális rendszer a jövő útja, minden téren. A mostani számítógépes rendszerekkel, gépekkel sincs nagy gond, egészen jól 'okosodnak' - fejlődnek, de egy kvantum informatikai alapon felépülő gép, rendszer már ha fogékonyabb, érzékenyebb a változásokra, akkor alighanem a rég emlegetett "mesterséges intelligencia" első prototípusa lehet, amivel alighanem óriásit léphetne az emberiség előre. Persze humánus alapon felépített, nem militarista közegben, hadi célokkal kitalált és programozott gépekről beszélünk, bár lehet ilyen téren öngólt lőne a programozó, mert ha az az intelligencia többet tud egy átlagembernél, alighanem múlt időbe és felejtővé tenné a háborút. Igaz ezt kétféleképpen teheti, de nem hinném h eltüntetné az alkotóját/teremtőjét :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!