|
|
|
|
 |
telescoper
2015-02-05 22:53:09
|
16230
|
Nem baj, hogy eladtad. Másnak nagy öröme volt benne, a Zeiss után meg nem nagyon használtad volna, így megmaradt az emléke, az elég.
F9,3-nál valóban karcsú az ekkora nagyítás, holott f9-es tükröt nem is túl nagy kihívás csiszolni.
A többieknek: ha valakit zavar az off, egy szó és eldugulok. |
|
A hozzászólás:
 |
cannonball
2015-02-05 22:33:53
|
16229
|
Igen, ez így igaz. 150x nagyítás fölé nem volt érdemes mennem vele. Utána vettem egy Zeiss As 80/840-es akromátot, jobb képminőséget hozott. De nagy barom voltam, hogy eladtam. Még a szürke fadoboza is megvolt.... |
|
Előzmény:
 |
telescoper
2015-02-05 22:19:49
|
16227
|
Hívnám egyzserűbben is, de sajnos nem ismerek rá "normális" szót.
Gyuri bácsit meg Isten nyugosztalja, de igazán jó tükröt nem igen tudott csiszolni, viszont a tanítványainak sikerült olykor zseniális darabokat készíteni. Valahogy nem állt rá az öreg keze a dologra, de ettől nagy zseni volt, csak szeretni lehetett. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|