Keresés

Részletes keresés

cannonball Creative Commons License 2015-02-05 22:33:53 16229

Igen, ez így igaz. 150x nagyítás fölé nem volt érdemes mennem vele. Utána vettem egy Zeiss As 80/840-es akromátot, jobb képminőséget hozott. De nagy barom voltam, hogy eladtam. Még  a szürke fadoboza is megvolt....

A hozzászólás:
telescoper Creative Commons License 2015-02-05 22:19:49 16227

Hívnám egyzserűbben is, de sajnos nem ismerek rá "normális" szót.

Gyuri bácsit meg Isten nyugosztalja, de igazán jó tükröt nem igen tudott csiszolni, viszont a tanítványainak sikerült olykor zseniális darabokat készíteni. Valahogy nem állt rá az öreg keze a dologra, de ettől nagy zseni volt, csak szeretni lehetett.

Előzmény:
cannonball Creative Commons License 2015-02-05 22:08:40 16225

Diffrakciótüske :-) Ezt a szakkifejezést sem hallottam

Az én 150/1400-as Newtonomba még Kulin Gyuri bácsi csiszolta a tükröt :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!