|
|
|
|
 |
telescoper
2015-02-05 20:17:37
|
16216
|
Ja, az nem szimpatikus szituáció a számomra sem, hogy egy előttem ismeretlen japán házaspár fiúgyereke által kitalált algoritmus készíti a képeimet. |
|
A hozzászólás:
 |
cannonball
2015-02-05 19:55:04
|
16214
|
Köszönöm a segítséget. Már világos.
Mert én szeretem tudni is, hogy mi hogyan van, nem csak a gombot nyomkodni:-)
És mindenkitől elnézést az offért, de itt merült fel hasonló téma.
|
|
Előzmény:
 |
PETYUS
2015-02-05 19:24:18
|
16206
|
Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.
Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.
Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|