Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2015-02-05 20:17:37 16216

Ja, az nem szimpatikus szituáció a számomra sem, hogy egy előttem ismeretlen japán házaspár fiúgyereke által kitalált algoritmus készíti a képeimet.

A hozzászólás:
cannonball Creative Commons License 2015-02-05 19:55:04 16214

Köszönöm a segítséget. Már világos.

Mert én szeretem tudni is, hogy mi hogyan van, nem csak a gombot nyomkodni:-)

És mindenkitől elnézést az offért, de itt merült fel hasonló téma.

 

Előzmény:
PETYUS Creative Commons License 2015-02-05 19:24:18 16206

Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.

Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.

Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!