|
|
|
|
 |
PETYUS
2015-02-05 19:50:52
|
16213
|
Nem a makrohoz van köze, hanem a tükörreflexhez és a nagylátószöghöz. |
|
A hozzászólás:
 |
edgar18
2015-02-05 19:43:37
|
16211
|
Na igy mar mas , en is gondoltam a retrofokuszra de nem jott be mi koze lenne a makrohoz.
Kulonben a wikpedian az Angenieux retrofocus objektiv optikai rajzat en keszitettem / az oldalt szerkesztettem.
|
|
Előzmény:
 |
PETYUS
2015-02-05 19:24:18
|
16206
|
Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.
Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.
Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|