Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2015-02-05 19:50:52 16213

Nem a makrohoz van köze, hanem a tükörreflexhez és a nagylátószöghöz.

A hozzászólás:
edgar18 Creative Commons License 2015-02-05 19:43:37 16211

Na igy mar mas , en is gondoltam a retrofokuszra de nem jott be mi koze lenne a makrohoz. 

Kulonben a wikpedian az  Angenieux retrofocus objektiv optikai rajzat en keszitettem / az oldalt szerkesztettem.

 

Előzmény:
PETYUS Creative Commons License 2015-02-05 19:24:18 16206

Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.

Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.

Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!