Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2015-02-05 20:14:12 16215

Az sem olyan nagy baj, ha az ember tudja, mi fog történni, ha kézbe vesz egy objektívet és azzal valami spéci dolgot (nem a feleségét az egri Dobó szobor előtt fotózza) szeretne művelni. Mint például makrófotót készíteni. Ha van némi fogalma ezekről a dolgokról, akkor nem lesz olyan, hogy jéééé, a múltkor egészen más sikeredett, de vajon mitől?

De aki nem igényes, annak a képei sem lesznek igényesen kivitelezve.

PETYUS Creative Commons License 2015-02-05 19:35:16 16210

> és fényképezek..

 

Vagy legalábbis úgy gondolod.

Ahhoz hogy TE fényképezzél, pár dolgot nem árt értened. Ha nem érted, akkor lehet, hogy nem TE fényképezel, hanem a szerencse.

toromon36 Creative Commons License 2015-02-05 19:33:51 16209

Hogy tudsz objektívet választani, ha nem tudod mire képes?

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2015-02-05 19:30:10 16207

csak egyet magyarázzatok el nekem

nagyon szépek ezek az okfejtések a leképezésről meg sugármenetről

meg mindenféle elméleti dolgokról..

de egy amatőr életében mi az értemme..

 

én kiválsztom azt az obit amit a témához megfelelőnek tartok,

azt világítási variációt ami szerintem jó lehet, mert ez azért erőssen

változó lehet..

 

és fényképezek..

 

sem időm sem energiám ilyen "felesleges " elméletkre

 

szerintem minden tevékenységben  az a meghatározó, hogy mennyit  gyakoroljuk

 

ha számítgatunk és nem fényképezünk akkor ez kb olyasmi lehet mint elméletben

 

gyakorolni a gkv vezetést..

 

bocsi,hogy belszóltam.

 

 

Előzmény:
edgar18 Creative Commons License 2015-02-05 15:26:40 16196

Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.

a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm 

Tehat a lencse targyoldali fosikjatol  (H) a targy 13.333 mm-re van  a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).

Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz  3 X.

A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!