|
|
|
|
 |
telescoper
2015-02-05 20:14:12
|
16215
|
Az sem olyan nagy baj, ha az ember tudja, mi fog történni, ha kézbe vesz egy objektívet és azzal valami spéci dolgot (nem a feleségét az egri Dobó szobor előtt fotózza) szeretne művelni. Mint például makrófotót készíteni. Ha van némi fogalma ezekről a dolgokról, akkor nem lesz olyan, hogy jéééé, a múltkor egészen más sikeredett, de vajon mitől?
De aki nem igényes, annak a képei sem lesznek igényesen kivitelezve. |
|
 |
PETYUS
2015-02-05 19:35:16
|
16210
|
> és fényképezek..
Vagy legalábbis úgy gondolod.
Ahhoz hogy TE fényképezzél, pár dolgot nem árt értened. Ha nem érted, akkor lehet, hogy nem TE fényképezel, hanem a szerencse. |
|
 |
toromon36
2015-02-05 19:33:51
|
16209
|
Hogy tudsz objektívet választani, ha nem tudod mire képes? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2015-02-05 19:30:10
|
16207
|
csak egyet magyarázzatok el nekem
nagyon szépek ezek az okfejtések a leképezésről meg sugármenetről
meg mindenféle elméleti dolgokról..
de egy amatőr életében mi az értemme..
én kiválsztom azt az obit amit a témához megfelelőnek tartok,
azt világítási variációt ami szerintem jó lehet, mert ez azért erőssen
változó lehet..
és fényképezek..
sem időm sem energiám ilyen "felesleges " elméletkre
szerintem minden tevékenységben az a meghatározó, hogy mennyit gyakoroljuk
ha számítgatunk és nem fényképezünk akkor ez kb olyasmi lehet mint elméletben
gyakorolni a gkv vezetést..
bocsi,hogy belszóltam.
|
|
Előzmény:
 |
edgar18
2015-02-05 15:26:40
|
16196
|
Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.
a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm
Tehat a lencse targyoldali fosikjatol (H) a targy 13.333 mm-re van a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).
Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz 3 X.
A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|