|
|
|
|
 |
cannonball
2015-02-05 19:55:04
|
16214
|
Köszönöm a segítséget. Már világos.
Mert én szeretem tudni is, hogy mi hogyan van, nem csak a gombot nyomkodni:-)
És mindenkitől elnézést az offért, de itt merült fel hasonló téma.
|
|
 |
PETYUS
2015-02-05 19:49:28
|
16212
|
Minden olyan nagylátószögű objektív retrofókuszos, amelyeket tükörreflexes gépekbe lehet használni. Máshogy nem férne el a tükör. A képfelőli lencsetagok erősen domborúak, míg a frontlencse egy negatív meniszkusz, de lehet, hogy még a második lencsetag is az. A végeredmény a leghátsó lencsetagtól 3-4 cm távolságra olyan kis méretű kép, mintha 1-2 cm távolságban lévő vetítési centrumon keresztül lenne perspektivikusan vetítve.
Ez nem teljesen igaz, mert általában a retrofókuszos objektíveket nem lehet teljesen elrajzolásmentesre korrigálni, mindegyiknek van egy kis geometriai leképezési hibája. Ezért pl. a fotogrammetriai célú mérőkamarák nem tükörreflexesek. |
|
 |
edgar18
2015-02-05 19:43:37
|
16211
|
Na igy mar mas , en is gondoltam a retrofokuszra de nem jott be mi koze lenne a makrohoz.
Kulonben a wikpedian az Angenieux retrofocus objektiv optikai rajzat en keszitettem / az oldalt szerkesztettem.
|
|
A hozzászólás:
 |
PETYUS
2015-02-05 19:24:18
|
16206
|
Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.
Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.
Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé. |
|
Előzmény:
 |
cannonball
2015-02-05 14:05:25
|
16195
|
Ezekről a sugármenet rajzokról jut eszembe: tud valaki olyan linket, ahol egy 10 mm körüli optika sugármenetét lerajzolják? Elgondolkozott valaki azon, hogy lehet, hogy a filmsík kb. 4 centire van egy 1 cm fókuszú optika hátsó lencsetagjától? Egyszer láttam erről rajzot, de megnézném újra. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|