Keresés

Részletes keresés

cannonball Creative Commons License 2015-02-05 17:26:50 16203

Amelyik optika a szokásos 0.3-as leképezésnél többet tud, azt szeretik makrónak titulálni.

bandita39 Creative Commons License 2015-02-05 17:18:15 16201

Úgy fordítva hogy az objektív hátulja van elől nagyobb leképzés érhető el főleg 28 mm-en,egy hátránya van kicsi a tárgytávolság.

A hozzászólás:
TarrG Creative Commons License 2015-02-05 17:04:23 16200

Mi az hogy fordított obival? Hogy rakod fel fordítva? Nem értem.

 

Azt sem értem, hogy pl ez mitől makró objektív? Nekem első ránézésre simán tele obi, mint az enyém.

http://www.edigital.hu/Telezoom-objektiv/Tamron-Nikon-70-300/F4-5.6-AF-LD-Di-Macro-12-objektiv-p26095.html

 

Nekem egy ilyen tele obim van:

http://www.edigital.hu/Telezoom-objektiv/Nikon-55-200/4-5.6-AF-S-ED-VR-DX-objektiv-p29859.html

 

A Tamaronnál írja hogy egy méter a minimális távolság makró módban. Én úgy tudtam legalább is a kis kompaktoknál ezek 1 cm-es távolságok. 

Előzmény:
bandita39 Creative Commons License 2015-02-05 11:38:26 16190

Szerintem ilyet egy fordított obival is el lehet késziteni,ezt például egy régi tolózumos 28-70 -el csináltam kézből.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!