|
|
|
|
 |
Törölt nick
2015-02-05 19:30:10
|
16207
|
csak egyet magyarázzatok el nekem
nagyon szépek ezek az okfejtések a leképezésről meg sugármenetről
meg mindenféle elméleti dolgokról..
de egy amatőr életében mi az értemme..
én kiválsztom azt az obit amit a témához megfelelőnek tartok,
azt világítási variációt ami szerintem jó lehet, mert ez azért erőssen
változó lehet..
és fényképezek..
sem időm sem energiám ilyen "felesleges " elméletkre
szerintem minden tevékenységben az a meghatározó, hogy mennyit gyakoroljuk
ha számítgatunk és nem fényképezünk akkor ez kb olyasmi lehet mint elméletben
gyakorolni a gkv vezetést..
bocsi,hogy belszóltam.
|
|
 |
cannonball
2015-02-05 17:25:55
|
16202
|
Nem, valami egészen más volt a lényeg. A tárgy eleve nem 13 mm-re, hanem a végtelenben van....
Úgy emlékszem A képoldali fősík volt valahogyan eltolva, és az objektív létrehozott egy kis méretű képet a lencserendszeren belül, aztán azt kivetítette a filmre....ha jól emlékszem. |
|
 |
bandita39
2015-02-05 15:47:39
|
16197
|
Mi vagy te valami atomfizikus vagy Matematikus. :) |
|
A hozzászólás:
 |
edgar18
2015-02-05 15:26:40
|
16196
|
Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.
a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm
Tehat a lencse targyoldali fosikjatol (H) a targy 13.333 mm-re van a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).
Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz 3 X.
A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

|
|
Előzmény:
 |
cannonball
2015-02-05 14:05:25
|
16195
|
Ezekről a sugármenet rajzokról jut eszembe: tud valaki olyan linket, ahol egy 10 mm körüli optika sugármenetét lerajzolják? Elgondolkozott valaki azon, hogy lehet, hogy a filmsík kb. 4 centire van egy 1 cm fókuszú optika hátsó lencsetagjától? Egyszer láttam erről rajzot, de megnézném újra. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|