Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-02-05 19:30:10 16207

csak egyet magyarázzatok el nekem

nagyon szépek ezek az okfejtések a leképezésről meg sugármenetről

meg mindenféle elméleti dolgokról..

de egy amatőr életében mi az értemme..

 

én kiválsztom azt az obit amit a témához megfelelőnek tartok,

azt világítási variációt ami szerintem jó lehet, mert ez azért erőssen

változó lehet..

 

és fényképezek..

 

sem időm sem energiám ilyen "felesleges " elméletkre

 

szerintem minden tevékenységben  az a meghatározó, hogy mennyit  gyakoroljuk

 

ha számítgatunk és nem fényképezünk akkor ez kb olyasmi lehet mint elméletben

 

gyakorolni a gkv vezetést..

 

bocsi,hogy belszóltam.

 

 

cannonball Creative Commons License 2015-02-05 17:25:55 16202

Nem, valami egészen más volt a lényeg. A tárgy eleve nem 13 mm-re, hanem a végtelenben van....

Úgy emlékszem A képoldali fősík volt valahogyan eltolva, és az objektív létrehozott egy kis méretű képet a lencserendszeren belül, aztán azt kivetítette a filmre....ha jól emlékszem.

bandita39 Creative Commons License 2015-02-05 15:47:39 16197

Mi vagy te valami atomfizikus vagy Matematikus. :)

A hozzászólás:
edgar18 Creative Commons License 2015-02-05 15:26:40 16196

Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.

a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm 

Tehat a lencse targyoldali fosikjatol  (H) a targy 13.333 mm-re van  a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).

Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz  3 X.

A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

 

 

 

Előzmény:
cannonball Creative Commons License 2015-02-05 14:05:25 16195

Ezekről a sugármenet rajzokról jut eszembe: tud valaki olyan linket, ahol egy 10 mm körüli optika sugármenetét lerajzolják? Elgondolkozott valaki azon, hogy lehet, hogy a filmsík kb. 4 centire van egy 1 cm fókuszú optika hátsó lencsetagjától? Egyszer láttam erről rajzot, de megnézném újra. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!