Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2015-02-05 19:24:18 16206

Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.

Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.

Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé.

edgar18 Creative Commons License 2015-02-05 15:26:40 16196

Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.

a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm 

Tehat a lencse targyoldali fosikjatol  (H) a targy 13.333 mm-re van  a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).

Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz  3 X.

A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

 

 

 

A hozzászólás:
cannonball Creative Commons License 2015-02-05 14:05:25 16195

Ezekről a sugármenet rajzokról jut eszembe: tud valaki olyan linket, ahol egy 10 mm körüli optika sugármenetét lerajzolják? Elgondolkozott valaki azon, hogy lehet, hogy a filmsík kb. 4 centire van egy 1 cm fókuszú optika hátsó lencsetagjától? Egyszer láttam erről rajzot, de megnézném újra. 

Előzmény:
edgar18 Creative Commons License 2015-02-05 13:54:38 16194

Gondolom, hogy ismeritek, szep rajzokkal abrazolt makro technikai fogasok: 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Macro_photography#Macro_photography_techniques

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!