|
|
|
|
 |
PETYUS
2015-02-05 19:24:18
|
16206
|
Ezt hívják retrofókusz konstrukciónak.
Az a lényege, hogy a lencsetagok egy nagyon aszimmetrikus rendszert alkotnak, ennél fogva az objektív képfelőli fősíkja jóval közelebb esik a képsíkhoz, mint a leghátsó lencsetag.
Ennek ellentéte a teleobjektív, ahol pedig a képfelőli fősík valahova a frontlencse környékére esik, vagy még annál is kijjebb, a tárgy felé. |
|
 |
edgar18
2015-02-05 15:26:40
|
16196
|
Egyszeruen, veszed a (7) egyenletet.
a = 40 * 10 / 40 - 10 = 13.333 mm
Tehat a lencse targyoldali fosikjatol (H) a targy 13.333 mm-re van a lekepezett kep a kepoldali fosiktol (H') 40 mm -re alakul ki (14 egyenlet).
Ennek ertelmeben a nagyitas vagyis a beta - lasd a : 18 - 19 - 20 - 21 egyenleteket egyenlo lesz 3 X.
A sugarmenet a beszurt rajzon latszik.

|
|
A hozzászólás:
 |
cannonball
2015-02-05 14:05:25
|
16195
|
Ezekről a sugármenet rajzokról jut eszembe: tud valaki olyan linket, ahol egy 10 mm körüli optika sugármenetét lerajzolják? Elgondolkozott valaki azon, hogy lehet, hogy a filmsík kb. 4 centire van egy 1 cm fókuszú optika hátsó lencsetagjától? Egyszer láttam erről rajzot, de megnézném újra. |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|