Keresés

Részletes keresés

TarrG Creative Commons License 2015-02-05 17:04:23 16200

Mi az hogy fordított obival? Hogy rakod fel fordítva? Nem értem.

 

Azt sem értem, hogy pl ez mitől makró objektív? Nekem első ránézésre simán tele obi, mint az enyém.

http://www.edigital.hu/Telezoom-objektiv/Tamron-Nikon-70-300/F4-5.6-AF-LD-Di-Macro-12-objektiv-p26095.html

 

Nekem egy ilyen tele obim van:

http://www.edigital.hu/Telezoom-objektiv/Nikon-55-200/4-5.6-AF-S-ED-VR-DX-objektiv-p29859.html

 

A Tamaronnál írja hogy egy méter a minimális távolság makró módban. Én úgy tudtam legalább is a kis kompaktoknál ezek 1 cm-es távolságok. 

A hozzászólás:
bandita39 Creative Commons License 2015-02-05 11:38:26 16190

Szerintem ilyet egy fordított obival is el lehet késziteni,ezt például egy régi tolózumos 28-70 -el csináltam kézből.

Előzmény:
TarrG Creative Commons License 2015-02-04 18:34:19 16184

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D5000 fényképezőm. Hozzá egy 18-55, egy 55-200 és egy fix 35 1,8-as obim. 

Mennyire lehet ezzel a felszereléssel ezeknek a macro filterek használatával jó makrókat készíteni?

http://www.aqua.hu/phottix-12410x-macro-elotet-52mm-46201-310863.html

 

Ilyesmi fotókat szeretnék készíteni:

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!