Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2015-02-05 11:38:26 16190

Szerintem ilyet egy fordított obival is el lehet késziteni,ezt például egy régi tolózumos 28-70 -el csináltam kézből.

cannonball Creative Commons License 2015-02-04 19:15:09 16185

A gombás-katicást szerintem az 55-250-nel eleve meg lehet lőni.

Egyszer volt nálam egy felcsatolható makró előtét, árához képest nem volt rossz az eredmény. Optikailag nyilván rontanak ezek az egyszerű, bevonat nélküli üveg előtétlencsék, de ahogy mondani szokták: "kis pénz-kis foci".

Érdemes lenne még makró közgyűrűkkel próbálkoznod, mert az nem ront az optikai minőségen, és szintén töredéke egy makró optika árának. Tapasztalatom szerint a telezoomok 135 mm körül nyújtják a legjobb eredményt leképezés arányban, ha közgyűrűzöd (Canon 70-200, Tamron 70-300). De a vége úgyis az lesz, hogy veszel egy makró optikát:-)

A hozzászólás:
TarrG Creative Commons License 2015-02-04 18:34:19 16184

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D5000 fényképezőm. Hozzá egy 18-55, egy 55-200 és egy fix 35 1,8-as obim. 

Mennyire lehet ezzel a felszereléssel ezeknek a macro filterek használatával jó makrókat készíteni?

http://www.aqua.hu/phottix-12410x-macro-elotet-52mm-46201-310863.html

 

Ilyesmi fotókat szeretnék készíteni:

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!