|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
telescoper
2015-02-01 23:05:02
|
16163
|
Jól érted, jobbra-balra és előre-hátra lehet állítani.
A leírt előnyöket értem, az érdekelne inkább, hogy az olcsóbb ilyen makrósinek esetében nem csökken-e nagyon a stabilitás. |
|
Előzmény:
 |
sonyzs
2015-02-01 20:59:19
|
16162
|
Nem biztos, hogy jól értem a kérdést. A négy utas alatt azt érted, amit két tengelyen lehet állítani, tehát az egyik tengely mentén mondjuk jobbra-balra, a másik mentén pedig a tárgytávolságot? Ha erre gondolsz, akkor szerintem van értelme, mert megkönnyíti a komponálást. Nagyobb leképezés mellett néha még a téma megtalálása is nehézséget okoz. Ha pedig nem tetszik a kompozíció, akkor könnyebb a sínnel oldalirányban állítani, mint az egész állványt néhány milliméterrel jobbra, vagy balra helyezni. Közben pedig nem változik a tárgytávolság. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|