|
|
|
|
 |
syssy48
2015-01-31 10:14:32
|
16144
|
Én megvettem egy viszonylag drágát, jobbra-balra, előre hátra tudom mozgatni milliméterenként. Csakhogy a nehéz váz billeg rajta, egy hosszabb obi nem fekszik fel, vagy ha felfekszik, nem tudod az gyűrűket mozgatni. Aztán szétszedtem, és csak a legalsót használom előre, hátra, még így a legjobb. Szerintem először vegyél egy sima egyszerű egysinest, és meglátod, mennyire válik be. Az igazi jók túl drágák, annyit biztos nem használod, hogy megérje szerintem. De ezt neked kell eldönteni.
Az enyém ilyen, de ha visszalépsz az előző oldalra, ott láthatsz többfélét. Ilyet, mint az enyém ne vegyél: http://www.ebay.co.uk/itm/4-way-Macro-Focus-Rail-Slider-Tripod-Stabilizer-Head-for-Canon-Nikon-DSLR-Camera-/111158188691?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19e18b5a93
|
|
 |
nemethla
2015-01-31 10:08:28
|
16142
|
Nekem van egy nagyon szép, makrosínnel egybeépített Canon Bellows FL-em. Na az finoman és precízen állítható, épp csak motorizálni kellene. |
|
 |
sonyzs
2015-01-31 09:50:08
|
16141
|
Amivel én ebben az árkategóriában találkoztam, az nagyon gyengének tűnt, attól féltem, hogy mindjárt szétesik a gép és az objektív súlya alatt. Szerintem most már nagyobb a választék, úgyhogy egyáltalán nem kizárt, hogy találsz egy megbízható darabot olcsón. De mindenképpen próbáld ki, ne vedd meg látatlanban. |
|
A hozzászólás:
 |
cannonball
2015-01-31 08:13:27
|
16140
|
Akkor ilyen 5000 forintos új síneket felejtsek el? Lötyögősek, gyengék, vagy mi a baj velük? |
|
Előzmény:
 |
sonyzs
2015-01-30 18:52:30
|
16139
|
Anélkül valóban nem megy. Én egyébként egy Velbon Super Mag Slider-t használok, mert annak idején ehhez tudtam gyorsan hozzájutni. Ez szerintem olyan alsó-középkategória. Alapvetően elégedett vagyok vele, de azért lehetne kompaktabb, egyúttal kicsit masszívabb, és precízebb. Léteznek olcsóbb és egyszerűbb alternatívák, de azokhoz nem volt bizodalmam, és persze kaphatók sokkal jobbak, illetve precízebbek, például a Novoflex kínálatában, de annyit nem akartam a dologra szánni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|