Keresés

Részletes keresés

whitehead Creative Commons License 2015-01-31 09:34:44 28170

Köszönöm az infót, mennyire volt fájó a szerviz? Igaz, azóta más szelek fújnak a devizapiacon. Volt 80-200-as obimon egyszer behalt az M-AF gyűrű, az kb. 9-10 éve 20 ropiba fájt a Fóti úton.

 

A hozzászólás:
-Minarik- Creative Commons License 2015-01-31 00:08:37 28167

Nekem a 28-70 az elso honap utan halt meg. Nem kerregett, csak megallt. Ez nyolc-kilenc eve volt. Azota ok. A legjobb zoom objektivem. Itt az ido felujitasra kuldeni. 

 

Előzmény:
whitehead Creative Commons License 2015-01-30 08:10:15 28165

Ezt a jelenséget én is tapasztaltam kizárólag szegényes fényviszonyok között, amikor nem tud élesre állni. De eddig csak az AF-S 28-70/2,8-al  (igaz, hogy ez az obi lassan rá van rozsdásodva a vázra), és mintha az objektívből hallanám. Más obinál még nem hallottam zajt. Sokat hallottam hogy ennek az obinak az első szériájánál behalt a fókuszmotor. Az enyém az utolsó szériából való (4-el kezdődik a serial), aminél ha jól tudom módosított AF motor van. Ha van valakinek ismerete a fentiekről, szívesen meghallgatnám (olvasnám).

Illetve ha volt valakinek AF behalás-csere, mik voltak az tünetei a betegségnek (Pl. az említett morgolódás, stb.)?  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!