|
|
|
|
 |
sonyzs
2015-01-30 18:52:30
|
16139
|
Anélkül valóban nem megy. Én egyébként egy Velbon Super Mag Slider-t használok, mert annak idején ehhez tudtam gyorsan hozzájutni. Ez szerintem olyan alsó-középkategória. Alapvetően elégedett vagyok vele, de azért lehetne kompaktabb, egyúttal kicsit masszívabb, és precízebb. Léteznek olcsóbb és egyszerűbb alternatívák, de azokhoz nem volt bizodalmam, és persze kaphatók sokkal jobbak, illetve precízebbek, például a Novoflex kínálatában, de annyit nem akartam a dologra szánni. |
|
A hozzászólás:
 |
cannonball
2015-01-30 16:51:25
|
16138
|
Igen, de ahhoz kellene egy makró sín is... |
|
Előzmény:
 |
sonyzs
2015-01-30 14:47:18
|
16136
|
Én úgy tudom, hogy makrózásnál a focus stacking technikához a fókuszgyűrű tekergetése helyett inkább a tárgytávolság változtatását ajánlják, lehetőleg valamilyen sín alkalmazásával, úgyhogy én magam is inkább ez utóbbival próbálkozom mostanában. Mondjuk az MP-E65 objektíven nincs is fókuszgyűrű. ;) Viszont a kérdésre visszatérve szerintem a 100L fókuszgyűrűje tényleg finomabb, mint a sima 100 USM-é, de utóbbi sem vállalhatatlan. 180L-t nem próbáltam. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|