Keresés

Részletes keresés

sonyzs Creative Commons License 2015-01-30 14:47:18 16136

Én úgy tudom, hogy makrózásnál a focus stacking technikához a fókuszgyűrű tekergetése helyett inkább a tárgytávolság változtatását ajánlják, lehetőleg valamilyen sín alkalmazásával, úgyhogy én magam is inkább ez utóbbival próbálkozom mostanában. Mondjuk az MP-E65 objektíven nincs is fókuszgyűrű. ;) Viszont a kérdésre visszatérve szerintem a 100L fókuszgyűrűje tényleg finomabb, mint a sima 100 USM-é, de utóbbi sem vállalhatatlan. 180L-t nem próbáltam.

A hozzászólás:
cannonball Creative Commons License 2015-01-30 12:26:17 16135

Mostanában rákaptam a focus stackingre makrózáskor, igen fontos a finoman állítható fókusz, főleg, ha mondjuk a háttérelmosás megőrzése miatt 2,8-on lövöd végig a sorozatot. A kérdés, hogy kinek mi a tapasztalata különböző makró optikák kézi fókuszálásának finomságával, mennyi utat jár be a fókuszgyűrű? A  Canon 100L makró 135 fokja éppen-éppen elég, közeli témánál néha kicsit kevés, durva. A sima 100-as makró tudom, hogy még rövidebb, igazán közeli témánál nagyon szenvedtem a pontos beállítással, az idősebb, kiszáradt példányok kifejezetten rosszak. Egy külföldi teszt a 180 L-es makrót dicséri nagyon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!