Sziasztok
Teljesen új és laikus vagyok a macskatartásban :)
Most viszont együtt él velem egy kisördög ...
sok minden új amit ki kell tapasztalnom és sok mindent nem tudok.
Ezért kérdeznék :)
táplálkozás:
Mit mikor és hogyan kell adjak a cicának ,ha mindent meg szeretnék adni neki?
mivel kelthetném fel az étvágyát? Idáig jól evett ,de a napokban nem viszi túlzásba . Gond lehet az étellel? vagy vannak időszakok amikor többet kevesebbet kívánnak?
vitamin pótlás mennyire szükséges?
tudom jól ,hogy macskája válogatja és olvasgattam is róla ,csak kiváncsi vagyok személyes tapasztalatokra is :)
milyen gyorsan nő az első évében ? mennyi gyarapodás egészséges havonta vagy akár az első évben lebontva ?
sok dolgon rágódom még a jövőjével kapcsolatban , kintlét, ivartalanítás , biztonság etc . Biztos voltam ,hogy kiengedem és nem ivartalanítom ,de minél többet olvasok ezekről annál bizonytalanabb vagyok :) tapasztalatok e téren ? chip ,nyakörv biléta segíthet hogy ne tűnjön el ?
Mennyire határozottak és magabiztosak ? Meg tudják védeni magukat ,ha kell ? :)
őrzik az otthonukat ? :) Idegeneket hogy tűrik ? érdemes minél több emberrel megismertetni ?
egyedüli macska . Érdemes más macskákkal megismertetni ?
szállítás ?
cicahám vagy hordó ? milyen ezekből?
állatorvosnál mire kell figyelni ? oltások ?
szőrápolásnál mire kell figyelni ?
kis kandúr egyébként
mire kell nagyon figyelni ez első évében ? :)
köszönöm a válaszokat előre is ! |