Keresés

Részletes keresés

atus8l1 Creative Commons License 2020-09-01 10:59:49 22798

Szia, 

Ennél hol méred a hőmérséletet? 

Mekkora az eltérés a "kabin" egyes részein a beállítotthoz képest?

Köszi a válaszokat.

csabatibi Creative Commons License 2015-01-18 10:18:07 19790

 

Köszönöm a képeket,a hűtő ajtajának ilyen mértékű átalakítását most még nem tartom szükségesnek,de az ötlet nagyon jó!

 

Soká van még március 1,addig szerintem még fognak változni elképzeléseim!

 

Köszönöm a képes hozzászólást!

 

A hozzászólás:
Chik Fan Creative Commons License 2015-01-18 10:05:18 19787

Szia!

Én is hűtőgépeket szoktam átalakítani. Egy régebben készült példányról pár fotó.

 

Egy újítás, ahol is az ajtóra szerelt lemezzel alakítok ki egy légcsatornát.

 

 

A fűtést az a ventilátorokra szerelt ellenállás sor végzi.

 

 

Beépített állapotban, ráccsal védve az óvatlan érintéstől.
A párásító edény fölé szerelt ventilátor segíti a páraszabályozást.




Az ábra az egyenletes hőelosztást segítő légkeverés elvét mutatja.

 

Előzmény:
csabatibi Creative Commons License 2015-01-17 12:28:45 19780

 

Sziasztok!

 

Kedvet kaptam egy keltetőgép építéséhez!

Nagyon sokat olvastam a témával kapcsolatban,sőt,kollégák szóban is átadták véleményüket!

NE SZÓRAKOZZ VELE,VEGYÉL EGY ÚJAT!!! :)

 

Mintha a falnak beszélnének!!!

 

Tanácsokat,ötleteket szeretnék kérni és kapni!

Tervem a következő:

1 régi hűtőgépet kitakarítok,felesleges dolgokat eltávolítom!

Az alján van a hűtő motorja,nem bántom,de nem használom!

Vele azonos szinten elhelyezek egy edényt,melyben víz lesz!

Edény felett 3 db 60-75 w-os izzó,mely a megfelelő hőmérsékletet biztosítja!

Az egyik sarokba egy ventilátor,mely az izzókra fújja a levegőt,ezzel szándékozom biztosítani a levegő keringetését!

Következik 4 db polc,melyben a tojások lesznek elhelyezve,keret fa léc,műanyag háló rászegezve,szúnyoghálónál erősebb és nagyobb lyukkal ellátva!

A keltetőgép közepe táján egy hő és páratartalom érzékelő,a hőérzékelő kapcsolja a fűtést,bizonyos fok -tól, -ig beállítva!

 

Tojás forgatása kézileg történik,amíg ezzel bíbelődöm,szellőzik a belső rész!

Langyos vízzel,esetleg ecetes vízzel szándékozom lepermetezni,állítólag nem árt!

A forgatást 12-óránként szándékozom,de ha az időm engedi,akkor sűrűbben,állítólag az sem árt!

 

Februárban kezdem építeni a gépet,március 1-én akarom belerakni az 1. tojásokat,kacsa;liba és pulyka a terv!

Rá bő 5 hétre a 2. adag,mely tyúk tojás lenne!

 

Minden ötletet és tapasztalatot szívesen fogadok,ha megvan minden hozzávaló és elkezdem építeni,rakok fel képet!

 

Várom a tapasztalt hozzászólásokat!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!