Sziasztok!
Kedvet kaptam egy keltetőgép építéséhez!
Nagyon sokat olvastam a témával kapcsolatban,sőt,kollégák szóban is átadták véleményüket!
NE SZÓRAKOZZ VELE,VEGYÉL EGY ÚJAT!!! :)
Mintha a falnak beszélnének!!!
Tanácsokat,ötleteket szeretnék kérni és kapni!
Tervem a következő:
1 régi hűtőgépet kitakarítok,felesleges dolgokat eltávolítom!
Az alján van a hűtő motorja,nem bántom,de nem használom!
Vele azonos szinten elhelyezek egy edényt,melyben víz lesz!
Edény felett 3 db 60-75 w-os izzó,mely a megfelelő hőmérsékletet biztosítja!
Az egyik sarokba egy ventilátor,mely az izzókra fújja a levegőt,ezzel szándékozom biztosítani a levegő keringetését!
Következik 4 db polc,melyben a tojások lesznek elhelyezve,keret fa léc,műanyag háló rászegezve,szúnyoghálónál erősebb és nagyobb lyukkal ellátva!
A keltetőgép közepe táján egy hő és páratartalom érzékelő,a hőérzékelő kapcsolja a fűtést,bizonyos fok -tól, -ig beállítva!
Tojás forgatása kézileg történik,amíg ezzel bíbelődöm,szellőzik a belső rész!
Langyos vízzel,esetleg ecetes vízzel szándékozom lepermetezni,állítólag nem árt!
A forgatást 12-óránként szándékozom,de ha az időm engedi,akkor sűrűbben,állítólag az sem árt!
Februárban kezdem építeni a gépet,március 1-én akarom belerakni az 1. tojásokat,kacsa;liba és pulyka a terv!
Rá bő 5 hétre a 2. adag,mely tyúk tojás lenne!
Minden ötletet és tapasztalatot szívesen fogadok,ha megvan minden hozzávaló és elkezdem építeni,rakok fel képet!
Várom a tapasztalt hozzászólásokat!
|