„mondok egy egyszeru fixalasi tesztet. leexponalja az ember elohivja lefixalja nevleges idovel (pl 4 perc). ezutan beszkennelni, nagyitja, mericskeli, mittomen.”
-Ezt úgy érted, hogy nedvesen méred meg, vagy nagyítasz róla?
„az aktiv fixalasod meg kb annyira pontos mint amennyire nem. mert ugye mennyi a tisztulasi ido? szemre nezed? ja hogy az pontos...”
- És igen szemre nézem, szerintem elég jól megállapítható a tisztulási idő. De gondolj bele, a klf. filmek klf. fixálást igényelnek, és még a fixir hőmérséklete és az elhasználtsága sem mindegy, ezeket is „beleméri” az eljárás. Lehetnek nagyon nagy különbségek is, (F24 fixir) az egyik film 4min (pl. Foma100) a másik 13min (Tmax400), szinte ugyanazon állapotú fixir esetén…
Megjegyzem mióta használom az aktív fixálást sokkal pontosabban alakulnak a hívásaim…
Szerinted pl. a 4min minden esetre jó, vagy hogyan állapítod meg a fixálási időt.
|