Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-01-06 13:09:51 546

Tudatlan ember/biorobot és tudatlan robot közt nincs lényeges különbség.

 

Pusztítani rombolni logikátlan, ha nincs helyette jobb társadalmi forma.

A történelem folyamán az erőszakkal hatalomra jutók többségét erőszakkal távolították el vezető pozíciójukból.

A hatalmat békés úton kell átvenni, majd az emberek helyes, egészséges, jó életét szem előtt tartva kormányozni.

Ez nem működik, csak tudós, dolgozni akaró emberekkel.

Sok tudatlan lustával egyetlen társadalmi forma sem működőképes.

 

Jó vezető, jó és dolgos emberek.

A munka/alkotás szabaddá tesz.

Tényleg.

A hozzászólás:
w.ullrichfun Creative Commons License 2015-01-05 23:36:53 544

Hm. Erről eszembe jut egy nemrég olvasott történet, melyben az író segít kibújni a báb külső hártyájából a születő lepkének, amivel meg is öli egyben, merthogy az életképesség kialakulásához a pillének éppen arra van szüksége, h kibirkózza magát ...

 A történelmi forradalmak esetében az erőszaknak hasonló szerep jutott, nem született igazán életképes pillangó(rendszer) a bábokból, mert nem tanult meg magától, v az előző hibáiból valamit, és ugyanúgy erőszakkal tudott hatalmon maradni, uralkodni, mint az elődei ...

Előzmény:
allaid Creative Commons License 2015-01-04 23:02:22 542

A forradalomban a társadalom elfolyósodik, mint a bebábozódott hernyó és aztán lesz belőle valami egészen más, egy pillangó. de ezt nem lehetne fokozatosan megcsinálni, ezt az átalakulást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!