|
|
|
|
 |
w.ullrichfun
2015-01-05 23:17:15
|
543
|
Éppen ellenkezőleg. A 'változás' alapelvén működő, kifejezetten NEM racionális rendszer a jövő útja, minden téren. A mostani számítógépes rendszerekkel, gépekkel sincs nagy gond, egészen jól 'okosodnak' - fejlődnek, de egy kvantum informatikai alapon felépülő gép, rendszer már ha fogékonyabb, érzékenyebb a változásokra, akkor alighanem a rég emlegetett "mesterséges intelligencia" első prototípusa lehet, amivel alighanem óriásit léphetne az emberiség előre. Persze humánus alapon felépített, nem militarista közegben, hadi célokkal kitalált és programozott gépekről beszélünk, bár lehet ilyen téren öngólt lőne a programozó, mert ha az az intelligencia többet tud egy átlagembernél, alighanem múlt időbe és felejtővé tenné a háborút. Igaz ezt kétféleképpen teheti, de nem hinném h eltüntetné az alkotóját/teremtőjét :) |
|
A hozzászólás:
 |
allaid
2015-01-04 22:56:14
|
541
|
Biztos? Szerintem a kvantuum számítógéptől nyugodtan éhen is halhatunk. )-: |
|
Előzmény:
 |
jogértelmező
2015-01-03 14:02:34
|
540
|
Aligha lehet hatékonyabban, mint egyre fejlettebb spéci szakértői rendszerek - optimum-kereső automaták - széleskörű alkalmazásával, tehát spéci "agy-mankókkal". |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|