|
|
 |
allaid
2015-01-04 23:02:22
|
542
|
A forradalomban a társadalom elfolyósodik, mint a bebábozódott hernyó és aztán lesz belőle valami egészen más, egy pillangó. de ezt nem lehetne fokozatosan megcsinálni, ezt az átalakulást. |
|
 |
Maketheworldabetterplace
2015-01-02 13:17:21
|
534
|
1. A tudatlan megöli a tudót, utána tudatlanul tengődik a tudó fejlesztései nélkül.
2. A háborúban elesett rokonért bosszút állva a háborúnak soha nincs vége. A tudatlanok egymást oboáztatják tovább...
Jól szeretnél élni, vagy vakon, nyomorékon, bénán tengődni? A háborúban nem mindenki hal meg, sok a sérült.
Azt add másnak, amit te is kapni szeretnél. |
|
A hozzászólás:
 |
w.ullrichfun
2015-01-02 00:29:03
|
526
|
"másként nem megy. A forradalom pazarolja az energiát, pusztít, rombol, viszont elkerülhetetlen mert az dobja fel, az nyit teret azoknak a kiemelkedő tehetségeknek,"
Hibás elmélet. Mást is feldob - harcias, ölni, pusztítani tudó, de hasznos, építő értelemmel nem rendelkező egyedeket, akik látva ilyen téren sikerüket, felemelkedésüket, másokat, utódaikat, a fiatalokat is erre nevelik, ezt ültetik beléjük. Ez az egész az ún. "történeti ember" (amiről írásos "történelmünk"(?) van) hatalmas, több évezredes, ismétlődő hibája:
"A történelmet a győztesek írják!" - na innentől már lehet a fele sem igaz, viszont az eredménye folyamatos bosszú, visszavágás, gyerekkortól ellenségkép kialakítás, háborúk, merényletek, terror, erőszak ... :(
Na ezen (is) kell változtatni!
|
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-31 13:02:47
|
520
|
"Ha építesz UFO-t, szabadenergiás fűtést, minek forradalmárkodnál? Van, használjátok."
a kettő egy és ugyan az, mindkettő jobbá akarja tenni a világot és ezzel meg is ütközik azzal
"Semmi értelme lövöldözni, gyújtogatni, mindent lerombolni, ahogy a tudatlan tömegek teszik."
De igen, sajnos de igen, másként nem megy. A forradalom pazarolja az energiát, pusztít, rombol, viszont elkerülhetetlen mert az dobja fel, az nyit teret azoknak a kiemelkedő tehetségeknek, egyéniségeknek akik amúgy a jól olajozottan működő társadalomban elvesznek, képességeik inkább hátrányosak is nekik. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|