|
|
|
|
 |
allaid
2014-12-31 12:57:25
|
519
|
Az egyéni kezdeményezést, képességet nem a kapitalizmus nyomja el jobban? (persze arra is úgy érve, hogy amilyen a valóságban, nem amilyen lehetne, vagy kellene legyen) |
|
A hozzászólás:
 |
Maketheworldabetterplace
2014-12-31 09:40:57
|
517
|
Kommunizmus téma:
-az egyedek képességei nem egyformák. Nem is lehet azzá tenni.
-kiválasztott, felsőbbrendű nép nincs, jobb és kevésbé jó képességű egyedek (A pisztráng rosszul tud fára mászni, de hegyi patakban jól érvényesül...)
-a kommunizmus elve biorobotokkal valósulhat meg. Az emberi önzés mindig mások kárára akarja érvényesíteni hasznát. Törölni kell a fejekből a negatív programozást.
Unatkozás helyett önfejlesztés, űrhajóépítés, űrutazás, más bolgyók benépesítése, az Élet terjesztése az Univerzumban. |
|
Előzmény:
 |
Mungo
2014-12-30 22:45:32
|
508
|
Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol... A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak. Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához. A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel. Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|