Keresés

Részletes keresés

allaid Creative Commons License 2014-12-31 12:57:25 519

Az egyéni kezdeményezést, képességet nem a kapitalizmus nyomja el jobban? (persze arra is úgy érve, hogy amilyen a valóságban, nem amilyen lehetne, vagy kellene legyen)

A hozzászólás:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-12-31 09:40:57 517

Kommunizmus téma:

 

-az egyedek képességei nem egyformák. Nem is lehet azzá tenni.

-kiválasztott, felsőbbrendű nép nincs, jobb és kevésbé jó képességű egyedek (A pisztráng rosszul tud fára mászni, de hegyi patakban jól érvényesül...)

-a kommunizmus elve biorobotokkal valósulhat meg. Az emberi önzés mindig mások kárára akarja érvényesíteni hasznát. Törölni kell a fejekből a negatív programozást.

 

Unatkozás helyett önfejlesztés, űrhajóépítés, űrutazás, más bolgyók benépesítése, az Élet terjesztése az Univerzumban.

Előzmény:
Mungo Creative Commons License 2014-12-30 22:45:32 508

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol...

A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak.
Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához.
A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel.
Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!