Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-12-31 09:40:57 517

Kommunizmus téma:

 

-az egyedek képességei nem egyformák. Nem is lehet azzá tenni.

-kiválasztott, felsőbbrendű nép nincs, jobb és kevésbé jó képességű egyedek (A pisztráng rosszul tud fára mászni, de hegyi patakban jól érvényesül...)

-a kommunizmus elve biorobotokkal valósulhat meg. Az emberi önzés mindig mások kárára akarja érvényesíteni hasznát. Törölni kell a fejekből a negatív programozást.

 

Unatkozás helyett önfejlesztés, űrhajóépítés, űrutazás, más bolgyók benépesítése, az Élet terjesztése az Univerzumban.

A hozzászólás:
Mungo Creative Commons License 2014-12-30 22:45:32 508

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol...

A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak.
Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához.
A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel.
Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó...

Előzmény:
w.ullrichfun Creative Commons License 2014-12-30 20:43:15 506

" ... az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt"

 

Most még jobban az :)

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol. melléfogás akkora ostobaság volt, aminek a "kőkapitalista" üzleti hatalmak még örültek is, hiszen létező, bevallottan erőszakos, ellenséges riválisként jelentkeztek.

 Fel is merült a kérdés, vajon nem ők találták ki, kreálták meg saját maguknak mint legyőzendőt, és az elmúlt 100 évben minden egyes háború, merénylet, erőszak, terror ennek a mindenáron saját maga elleni ellenséget kereső és találó/alkotó szemléletnek a következménye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!