|
|
|
|
 |
Mungo
2014-12-30 22:45:32
|
508
|
Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol... A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak. Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához. A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel. Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó... |
|
 |
allaid
2014-12-30 21:53:05
|
507
|
Szerintem ez komplikáltabb, elvontabb dolog. Igaz, a társadalom felépíthetősége tervrajzok alapján az megbukni látszott.... de nem is biztos, hogy arról szólt az, a létező szocializmust lehet tekinteni a kapitalizmus legtökéletesebb változatának is mert a tőke tökéletes koncentrációja ami megvalósult. Elitcsere meg volt mindenhol. |
|
A hozzászólás:
 |
w.ullrichfun
2014-12-30 20:43:15
|
506
|
" ... az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt"
Most még jobban az :)
Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol. melléfogás akkora ostobaság volt, aminek a "kőkapitalista" üzleti hatalmak még örültek is, hiszen létező, bevallottan erőszakos, ellenséges riválisként jelentkeztek.
Fel is merült a kérdés, vajon nem ők találták ki, kreálták meg saját maguknak mint legyőzendőt, és az elmúlt 100 évben minden egyes háború, merénylet, erőszak, terror ennek a mindenáron saját maga elleni ellenséget kereső és találó/alkotó szemléletnek a következménye? |
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-30 20:26:43
|
503
|
Nem ellenség kép volt az, a szabad világ atombombával fenyegett, arra hidrogénbombával, repülőgépeikre rakétákkal kellett válaszolni.....
Egyébként az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt, élen persze a nácikkal, de kommunista boszorkány üldözés ment az usa-ban is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|