Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2014-12-30 22:45:32 508

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol...

A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak.
Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához.
A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel.
Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó...

allaid Creative Commons License 2014-12-30 21:53:05 507

Szerintem ez komplikáltabb, elvontabb dolog. Igaz, a társadalom felépíthetősége tervrajzok alapján az megbukni látszott.... de nem is biztos, hogy arról szólt az, a létező szocializmust lehet tekinteni a kapitalizmus legtökéletesebb változatának is mert a tőke tökéletes koncentrációja ami megvalósult. Elitcsere meg volt mindenhol.

A hozzászólás:
w.ullrichfun Creative Commons License 2014-12-30 20:43:15 506

" ... az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt"

 

Most még jobban az :)

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol. melléfogás akkora ostobaság volt, aminek a "kőkapitalista" üzleti hatalmak még örültek is, hiszen létező, bevallottan erőszakos, ellenséges riválisként jelentkeztek.

 Fel is merült a kérdés, vajon nem ők találták ki, kreálták meg saját maguknak mint legyőzendőt, és az elmúlt 100 évben minden egyes háború, merénylet, erőszak, terror ennek a mindenáron saját maga elleni ellenséget kereső és találó/alkotó szemléletnek a következménye?

Előzmény:
allaid Creative Commons License 2014-12-30 20:26:43 503

Nem ellenség kép volt az, a szabad világ atombombával fenyegett, arra hidrogénbombával, repülőgépeikre rakétákkal kellett válaszolni.....

Egyébként az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt, élen persze a nácikkal, de kommunista boszorkány üldözés ment az usa-ban is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!