Keresés

Részletes keresés

w.ullrichfun Creative Commons License 2014-12-30 20:43:15 506

" ... az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt"

 

Most még jobban az :)

Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol. melléfogás akkora ostobaság volt, aminek a "kőkapitalista" üzleti hatalmak még örültek is, hiszen létező, bevallottan erőszakos, ellenséges riválisként jelentkeztek.

 Fel is merült a kérdés, vajon nem ők találták ki, kreálták meg saját maguknak mint legyőzendőt, és az elmúlt 100 évben minden egyes háború, merénylet, erőszak, terror ennek a mindenáron saját maga elleni ellenséget kereső és találó/alkotó szemléletnek a következménye?

A hozzászólás:
allaid Creative Commons License 2014-12-30 20:26:43 503

Nem ellenség kép volt az, a szabad világ atombombával fenyegett, arra hidrogénbombával, repülőgépeikre rakétákkal kellett válaszolni.....

Egyébként az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt, élen persze a nácikkal, de kommunista boszorkány üldözés ment az usa-ban is.

Előzmény:
w.ullrichfun Creative Commons License 2014-12-30 20:15:17 502

A múlt században megbukott ellenségképre épített kommunizmust nem, de a valódi értelmezésén vett humánus kommunizmust lehet említeni, mint lehetséges alternatívát sztem.

 Azt már a 70'-es években leírta jópár koponya, h a kapitalizmust annak kellene váltania, egy olyan társadalom, ahol nem kell más embereket legyőzni, v bárkinek ártani, ha boldogulni akarsz -> ahhoz elég az állati szintre visszamenni, mostmár érlelődik több emberben az előre v felfelé lépés igénye, szükségessége, hogy ne mások kárára lehessen csupán ezt megtenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!