|
|
|
|
 |
Maketheworldabetterplace
2014-12-31 09:36:27
|
516
|
"egy olyan társadalom, ahol nem kell más embereket legyőzni, v bárkinek ártani, ha boldogulni akarsz"
Szabad energia alkalmazásával. |
|
 |
Láló 36
2014-12-30 20:40:01
|
505
|
"A múlt században megbukott ellenségképre épített kommunizmust nem, de a valódi értelmezésén vett humánus kommunizmust lehet említeni, mint lehetséges alternatívát sztem."
Miért ne. Korlátozottan, aki kéri, aki szeretne ilyenben élni dolgozni. Tisztán látszik a mostani rendszerben, hogy sokaknak nem jó az éppen aktuális rendszer többségi diktátuma. Nem mindenkinek jó a kapitalizmus, mert nem kap munkát, vagy más okból. Nem mindenkinek jó a szocializmus se, mert ott ő rabnak érzi magát. stb |
|
 |
allaid
2014-12-30 20:26:43
|
503
|
Nem ellenség kép volt az, a szabad világ atombombával fenyegett, arra hidrogénbombával, repülőgépeikre rakétákkal kellett válaszolni.....
Egyébként az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt, élen persze a nácikkal, de kommunista boszorkány üldözés ment az usa-ban is. |
|
A hozzászólás:
 |
w.ullrichfun
2014-12-30 20:15:17
|
502
|
A múlt században megbukott ellenségképre épített kommunizmust nem, de a valódi értelmezésén vett humánus kommunizmust lehet említeni, mint lehetséges alternatívát sztem.
Azt már a 70'-es években leírta jópár koponya, h a kapitalizmust annak kellene váltania, egy olyan társadalom, ahol nem kell más embereket legyőzni, v bárkinek ártani, ha boldogulni akarsz -> ahhoz elég az állati szintre visszamenni, mostmár érlelődik több emberben az előre v felfelé lépés igénye, szükségessége, hogy ne mások kárára lehessen csupán ezt megtenni. |
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-30 19:24:11
|
501
|
aha......aha...értem....nem tán azt akarjátok mondani, hogy a munkát tegyük olyanná, hogy mindenki hozzáférjen? Mert ahoz tiltott önkényuralmi jelkép is tárul ám! azt tudjátok ugye? )-: |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|