Kedves Norodia,
Szeretném ajánlani a Mancsok állatorvosi rendelő honlapját, ott írnak több információt a leukózisról. Már pár hete én is nézegetem a fórumot, a cicusom kb fél éves, találtam, 5 hetesen megműtötték, és kb. 8 hetesen előjöttek a leukózis tünetei, kötőhártya gyulladás, s majd láz. Az első teszt után azonnal immunerősítőt kapott (vetri) két hónapig tünetmentes volt, de a teszt ismét kimutatta a betegséget. Az orvosok nekem azt mondták, ilyen kicsi korban (8 hetesen)ha pozitív a teszt, akkor még van esély, hogy cirka fél éves koráig (ha jól értettem) kiürüljön a fertőzés, feltéve, ha a cicus tejjel szedte össze. Nálunk sajnos ez nem így történt.Most volt ivartalanítása a seb nem gyógyult rendesen, visszamentünk. Az immunrendszere ismét a padlóra esett, holott a vetri-t épp csak befejeztük, amit a Dr. Úr mondott, kb. 50% esélye van, hogy ha rendszeresen adom neki negyed évente a interferont szájon át, a szervezetébe vagy kiépül valami ellenálló képesség, vagy nem éli meg a 3. életévét.
Én ajánlom a Mancsok honlapot és Doktorait, a Dr. Úr amerikában dolgozott leukozisos macskákkal, és talán egy tisztább képet tud adni erről a szörnyű betegségről.
Minden jót kívánok,
üdv, nóra |