Keresés

Részletes keresés

allaid Creative Commons License 2014-12-18 20:33:16 438

kevesebbet, de ahogy írtam, viszont köteles volt saját magáról és persze a családjáról gondoskodni, egészen más személyiség mint a rabszolga.

A hozzászólás:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-12-08 18:05:59 437

A jobbágy kevesebbet dolgozott a "feletteséért", mint ma a dolgozó ember.

Bruttó kereset reális nettó vásárlóértéke 45%, amin vásárolhatsz a termelői árnál 4-szer drágábban.

 

Csak 8-9-szer annyit dolgozol és pazarolsz el az életből 1kg áruért(pl. alma), mint szükséges lenne.

 

Előzmény:
allaid Creative Commons License 2014-12-07 13:17:08 434

De van egy lényeges eltérés is azért. A rabszolga lényege nem az, hogy rab és nem is az, hogy szolga hanem, hogy árútermelő, minden értéktöbbletet elvonnak tőle, amiért gondoskodást kap a társadalomtól. Ezzel szemben a jobbágy önmagáról gondoskodik, tervez, sok mindenhez ért és a termelésének csak állandó meghatározott részét vonják el tőle. ezért volt az ókor (és a jelen kor is) alkalmasabb a nagy erőkoncentrációk létrejöttére a középkor pedig a technológiai innovációra ...és ez az utóbbi az amire ez a jelen kor társadalma is alkalmatlan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!