|
|
|
|
 |
allaid
2014-12-18 20:35:40
|
439
|
Igen, de a vezetés az társadalom függő. (-: A Mikszárth regényben A Fekete Városban meditál így görgey az alispán, hogy itt én parancsolok az embereknek, de nekem is parancsolnak a körülmények, de a körülményeket meg az emberek csinálják. (-: |
|
A hozzászólás:
 |
Maketheworldabetterplace
2014-12-08 18:02:28
|
436
|
Nincs jobb szolga annál, ki szabadnak hiszi magát.
A szabadság illúzió. A dolgozónak boldognak és egészségesnk kell lennie. Ennek elérése nem társadalomfüggő, hanem vezetésfüggő. |
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-07 13:12:10
|
433
|
Igen, a kérdés, hogy egy középkori jobbágy a szabadabb vagy egy ó-kori rabszolga? Egy amerikai ültetvénnyen annak idején dolgozó fekete, akiről a gazda köteles gondoskodni (ui közbiztonsági, közegészségügyi okokból voltak bizonyos kötelezettségek róva a rabszolgatartóra) vagy északoin a szabad munkás akit egy hetes szerződésekkel foglalkoztattak? (a feketeség az mindegy, az északon is diszkriminálták) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|