|
|
|
|
 |
Maketheworldabetterplace
2014-12-08 18:02:28
|
436
|
Nincs jobb szolga annál, ki szabadnak hiszi magát.
A szabadság illúzió. A dolgozónak boldognak és egészségesnk kell lennie. Ennek elérése nem társadalomfüggő, hanem vezetésfüggő. |
|
A hozzászólás:
 |
allaid
2014-12-07 13:12:10
|
433
|
Igen, a kérdés, hogy egy középkori jobbágy a szabadabb vagy egy ó-kori rabszolga? Egy amerikai ültetvénnyen annak idején dolgozó fekete, akiről a gazda köteles gondoskodni (ui közbiztonsági, közegészségügyi okokból voltak bizonyos kötelezettségek róva a rabszolgatartóra) vagy északoin a szabad munkás akit egy hetes szerződésekkel foglalkoztattak? (a feketeség az mindegy, az északon is diszkriminálták) |
|
Előzmény:
 |
Maketheworldabetterplace
2014-12-07 12:30:25
|
431
|
Társadalmi formától függetlenül:
Ha az uralkodó bölcs és jól irányít, a rabszolgának is van hol laknia, van mit ennie, és tud eleget pihenni, egészségesen élni.
A tudásszintjéhez képest túl sok szabadságjog káros az egyénre.
Ha az uralkodó nem jól irányít, a szabad ember is nélkülöz, megbetegszik, visszamarad a fejlódésben.
Az emberek többsége még nem elég tudatos és okos élni a szabadságával. A túlzott szabadságát káros devianciákra és önpusztításra fordítja. Mellékhatásként a tudatos emberek életét nehezíti, és környezetét rombolja.
Nem kívánom feláldozni sem saját, sem utódaim életét csak azért, mert tudatlanok tömege nem képes felmérni tetteinek szomorú következményeit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|