|
|
|
|
 |
allaid
2014-12-07 13:17:08
|
434
|
De van egy lényeges eltérés is azért. A rabszolga lényege nem az, hogy rab és nem is az, hogy szolga hanem, hogy árútermelő, minden értéktöbbletet elvonnak tőle, amiért gondoskodást kap a társadalomtól. Ezzel szemben a jobbágy önmagáról gondoskodik, tervez, sok mindenhez ért és a termelésének csak állandó meghatározott részét vonják el tőle. ezért volt az ókor (és a jelen kor is) alkalmasabb a nagy erőkoncentrációk létrejöttére a középkor pedig a technológiai innovációra ...és ez az utóbbi az amire ez a jelen kor társadalma is alkalmatlan. |
|
A hozzászólás:
 |
Rangun
2014-12-06 22:23:53
|
428
|
Röghöz kötött rabszolgatartás volt, nem kellett sokat fejleszteni az ókori rendszeren, sőt ez igazából visszafejlesztés volt, mert a rabszolgákat szabadon lehetett adni venni, még a jobbágyokkal nem kereskedhettek. |
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-06 22:14:13
|
427
|
A rabszolga társadalom világrendszer helyett se találta ki senki a feudalizmust. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|