Az alvállakozások sorát meg kell szüntetni, és nem is szabad lehetővé tenni.
A fővállakozó 100Ft ért elvállalja. 40-et eltesz.
Első alvállalkozó 60 ért vállalja. 20-at eltesz.
Második alvállakozó 40-ért vállalja, 20-at eltesz.
Harmadik alvállakozó 20-ért megépíti, elkészíti, megtermeli a javat.
Következmény:
1. Az alkotást, munkát végző nincs megfizetve. "Ennyi pénzért minek dolgozzak?" Az alkotás nagy valószínűséggel silány lesz.
2. Az adóforintok 80%-át a semmit produkálók rabolták le.
3. Az adózók az adóforintjaikért 5-ször annyi javat kaphatnának, ha az mind a terremtő, építő, dolgozó, termelő személyekhez jutna.
Aki mást anyagi hasznoszerzés végett tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart...
|