Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2014-12-05 22:07:01 422

"Az alkotást, munkát végző nincs megfizetve."

 

A túlkínálat miatt van ez így. (Túl sok az emberek energiája, még úgy is, hogy idejük nagy részét filmek ill. meccsek nézésére - valamint szitkozódásra fordítják)

A hozzászólás:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-12-05 18:02:09 415

Az alvállakozások sorát meg kell szüntetni, és nem is szabad lehetővé tenni.

 

A fővállakozó 100Ft ért elvállalja. 40-et eltesz.

Első alvállalkozó 60 ért vállalja. 20-at eltesz.

Második alvállakozó 40-ért vállalja, 20-at eltesz.

Harmadik alvállakozó 20-ért megépíti, elkészíti, megtermeli a javat.

 

Következmény:

 

1. Az alkotást, munkát végző nincs megfizetve. "Ennyi pénzért minek dolgozzak?" Az alkotás nagy valószínűséggel silány lesz.

2. Az adóforintok 80%-át a semmit produkálók rabolták le.

3. Az adózók az adóforintjaikért 5-ször annyi javat kaphatnának, ha az mind  a terremtő, építő, dolgozó, termelő személyekhez jutna.

 

Aki mást anyagi hasznoszerzés végett tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!