|
|
 |
Lezli84
2014-12-05 12:10:36
|
24050
|
Helló!
5,8kg? Szép! Nagyon szép! Tapasztalatom szerint picit gyarapszik, aztán picit fogy, aztán még többet gyarapszik. Kb 3 éves koráig fog gyarapodni, egy maine coon akár 15kg is lehet, persze pici egyedek is előfordulnak, de a Tiéd nem ide fog tartozni, igazi ölelgetni való lesz!
Mint egy pittbull, ez jó és apróbb dolgokkal( pl egy papucs )a szájába menetel a lakásba, kicsinek a Mieink is csinálták, sőt a picink is csinálja. Komisz, de még mennyire! Én azt szoktam mondani, hogy eleven, tudják mit nem szabad, nem is csinálják jó esetbe ha ott vagy, de ha nincs ott senki, akkor indul a buli:) ! Rágja? Nem inkább nyalogatja, tisztogatja? és akkor ami a szájába kerül csak azt próbálja megrágni? (összetartozás) Ha a lányod haja, és ruhája a fő célpont, akkor a lányodnak van egy cicája, Hol alszik a cica, ha mindenki otthon alszik? Kaki: Milyen az állaga? ha túl kemény akkor érdemes odafigyelni, hogy rostosabbat kapjon! Ölbeülés: próbáld úgy fogni mint egy csecsemőt, hátát támaszd alá(egyenesen tartsd), oldalát fogjad, lábak égnek, fej, farok picit lóg, kicsit ringat, és már dorombol is!
Karácsonyfa: nem hazudok, minden félelmed szorozd meg 2-vel! Egy dolog, hogy felborították, de még odébb is vitték!
Angyalhajat Androméda szájából szedtem ki. Szaloncukrot kibontották! |
|
 |
Jaffa5
2014-12-05 11:19:07
|
24049
|
Nagyon aranyos dolgai vannak a cicátoknak, es örömmel olvasom, hogy ilyen figyelmesen vigyáztpk ra. Nálunk napi 2-3 pisi, es egy kaki van cicankent, szóval minden on, nyugi. |
|
A hozzászólás:
 |
evebeve
2014-12-05 09:02:03
|
24048
|
Szia!
Köszi, a válaszod, és bocsi csak én is ritkán tudok géphez kerülni.
Pár kérdésem azért lenne, a korunkat írtam, hogy jelenleg hat hónaposak vagyunk és 5,8 kg-os a súlya ,ez a korának megfelelő-e.A természete kedves csak hát játék közben szeret minket megenni ,kicsit olyan mintha egy pitbull veszet volna el benne,nem szeret ölben ülni, míg a régi cicám nagyon szeretett. Nagyon értelmes könnyen tanul, de nagyon gonosz vagy inkább komisz, mert tudja mit nem szabad, és ha nem kapja meg a megfelelő figyelmet, azokat direkt csinálja szinte, mint egy gyerek, persze nem vagyok fanatikus, de tényleg sok a viselkedési hasonlóság. Nagyon szereti az egész család, de annyira más min a sima házi cica. Amit még kérdeznék, hogy naponta három szór, pisil, és egyszer kakil ez is normális?Mint említettem a régi cicám kijárós volt mindig kint végezte a dolgát. Amitől még félek, hogy lassan itt a karácsony és a fenyőfánk az műfenyő, de a díszek miatt egy kicsit tartok,hogy mindent játéknak fog nézni és amikor nem vagyunk itthon, azt lebontja. A reggeli ébresztése is egy élmény ,dagaszt a hajunkon viszont ami zavar ,hogy rágja is, mondjuk ettől is tartok nehogy baja legyen persze nem engedjük de ha nem ébredünk fel rögtön hát előfordul,hogy a szájából szedtünk ki egy nagy csomót. A lányom a hosszú haját emiatt vágata fél hosszúra, ja és ha szárítom, a ruhákat direkt a lányom ruháit rángatja le a ruha szárítóról, na, ezzel is kiviszi az agyamat, hogy hát miért pont azt, most vagy szereti a lányomat vagy nem. Hát most egyenlőre rólunk ennyi ha még valami eszembe jut majd írok .
|
|
Előzmény:
 |
Lezli84
2014-12-01 23:55:48
|
24043
|
Helló!
A jelenlegi tápot semmi esetre se dobd ki, hanem az általad választott másik tápot kezd el szép lassan belekeverni, mindig egy kicsivel több új táp, ezt egész egyszerűen addig folytasd, amíg már csak a új tápot nem adod, amúgy megnéztem, a royal cannin termékkeresőjet és 15 hónapos korig elsősorban a 36-osat ajánlja, amit ha jól emlékszem, írtad is!
Alustáp nasiként: Nálunk is így van este egy picit, csak az ize kedvéért! Itt ha teheted és szereti a cicus félix junior mert abba 14% a fehérje! Bocsi, hogy késésért megpróbálok majd gyakrabban felnézni a fórumra. Vigyázz a cicádra! Kérdésed van, kérdezz bátran! Nem állítom, hogy jól csinálom csak saját tapasztalatom után tudom mondani...
U.I.: Úgy látom ez a fürdőkád ez Maine Coon specialitás :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|