|
|
|
|
 |
allaid
2014-12-05 10:55:38
|
406
|
Igen, de a hadsereg is mint ez a demokrácia, az is felülről épül lefelé. amit írtam nem, az alulról épül felfelé. Olyan rendszerben hiába alakít valaki akár több milliárd ráfordítással pártot, nem tudja befolyásolni kik legyenek a kormányban. |
|
A hozzászólás:
 |
takacs.ferenc.bp
2014-12-05 08:50:06
|
402
|
Viszont a hadseregek irányításban igen elterjedt rendszer. Tizedes, százados, ezredes,... |
|
Előzmény:
 |
allaid
2014-12-04 23:44:17
|
401
|
Volt egy tuti módszer, a székelyeknél. A demokrácia úgy működött, hogy 10 ember választ egy képviselőt, azok megint 10 en 1-et és így tovább nem tudom hány lépcsőben. Ilyen rendszerben nem tudnak pártok kialakulni, felülről nagyon körülményes befolyásolni, hogy végül kik kerüljenek a parlamentbe és a kikből álljon a kormány.
Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-: |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|