Keresés

Részletes keresés

allaid Creative Commons License 2014-12-05 10:55:38 406

Igen, de a hadsereg is mint ez a demokrácia, az is felülről épül lefelé. amit írtam nem, az alulról épül felfelé. Olyan rendszerben hiába alakít valaki akár több milliárd ráfordítással pártot, nem tudja befolyásolni kik legyenek a kormányban.

A hozzászólás:
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2014-12-05 08:50:06 402

Viszont a hadseregek irányításban igen elterjedt rendszer. Tizedes, százados, ezredes,...

Előzmény:
allaid Creative Commons License 2014-12-04 23:44:17 401

Volt egy tuti módszer, a székelyeknél. A demokrácia úgy működött, hogy 10 ember választ egy képviselőt, azok megint 10 en 1-et és így tovább nem tudom hány lépcsőben. Ilyen rendszerben nem tudnak pártok kialakulni, felülről nagyon körülményes befolyásolni, hogy végül kik kerüljenek a parlamentbe és a kikből álljon a kormány.

Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!