Keresés

Részletes keresés

Láló 36 Creative Commons License 2014-12-05 09:00:55 404

"Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-:"

 

Csak azok a rendszerek vannak ahol a korrupció, élősködés lehetősége benne van a rendszerben. A többi rendszer eleve meg se valósulhat a korrupt tetűk miatt.

takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2014-12-05 08:50:06 402

Viszont a hadseregek irányításban igen elterjedt rendszer. Tizedes, százados, ezredes,...

A hozzászólás:
allaid Creative Commons License 2014-12-04 23:44:17 401

Volt egy tuti módszer, a székelyeknél. A demokrácia úgy működött, hogy 10 ember választ egy képviselőt, azok megint 10 en 1-et és így tovább nem tudom hány lépcsőben. Ilyen rendszerben nem tudnak pártok kialakulni, felülről nagyon körülményes befolyásolni, hogy végül kik kerüljenek a parlamentbe és a kikből álljon a kormány.

Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!