|
|
|
|
 |
Láló 36
2014-12-05 09:00:55
|
404
|
"Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-:"
Csak azok a rendszerek vannak ahol a korrupció, élősködés lehetősége benne van a rendszerben. A többi rendszer eleve meg se valósulhat a korrupt tetűk miatt. |
|
 |
takacs.ferenc.bp
2014-12-05 08:50:06
|
402
|
Viszont a hadseregek irányításban igen elterjedt rendszer. Tizedes, százados, ezredes,... |
|
A hozzászólás:
 |
allaid
2014-12-04 23:44:17
|
401
|
Volt egy tuti módszer, a székelyeknél. A demokrácia úgy működött, hogy 10 ember választ egy képviselőt, azok megint 10 en 1-et és így tovább nem tudom hány lépcsőben. Ilyen rendszerben nem tudnak pártok kialakulni, felülről nagyon körülményes befolyásolni, hogy végül kik kerüljenek a parlamentbe és a kikből álljon a kormány.
Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-: |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|