"ha nem tudunk éni a lehetőségekkel, azért csak mi vagyunk a felelősek, és ez mindaddig így marad, még másokat hibáztatunk, vagy a fennálló rendszert szidjuk."
Nem mi. Nincs mi. A többes számban mindig megjelennek azavarosban halászók.
Ha nem tudok élni a lehetőségekkel, ÉN vagyok felelős.
Ha sokat dolgozok, és mégis nélkülözök, AZ a felelős, aki lerabolja a munkám, teremtésem, alkotásom értékét, és miatta nekem kevés jut.
A gyártó, a termelő kapja a termék árának legnagyobb részét!
Miért?
1. Mert ha nem a gyártó, termelő kapja, nem azt jutalmazzuk, aki dolgozik.
2. Mert akár 4szer annyit tudnánk venni a termékből. Ergo 4szer annyit dolgozunk érte, 4-szer annyi időt rabol el az életünkből.
3. Mert ha nem a gyártó, termelő kapja a legnagyobb részt, elveszti amotivációját, és nem lesz sem kedve, sem célja dolgozni. Az egymáson élősködő társadalmak saját maguk bukását okozzák.
Csak az érték, munka, alkotás alapú társadalom életképes. |