|
|
|
|
 |
Lora1213
2014-11-28 17:48:19
|
506
|
Tudod én is 7 hetesen hoztam haza a cicámat, (annyira tetszett, nem akartam hogy más elvigye) . Nem tettem jól. Ma már 6 1/2 éves, azóta is rendkívül félős. Nem tanult meg a fajtársaival kapcsolatot építeni. A nála kisebb cicáktól is fél. Velem viszont olyan szoros kapcsolatban van, egyértelmű hogy engem tekint fajtársának. Az előtt, és azóta is van másik macskám, egyikkel sem volt ilyen probléma. A legújabb cicám 3 hónaposan került ide. Most egy éves, szeretni való, és minket szerető, ragaszkodó macskává vált. |
|
A hozzászólás:
 |
gyulahorvath
2014-11-28 15:15:24
|
505
|
Én 7 hetesen hoztam haza mindkét korábbi cicánkat, mert azt mondták a hozzáértők, h az az ideális. Addigra már szobatiszták és esznek, sőt még a harapásukat és a karmaik kultúrált használatát is megtanulják a tesóikkal történő bunyóban. Viszont 7 hetes kortól jól tudnak szocializálódni az új helyen. A hazahozataluktól számított első 1-2 hétben valamelyikünk bevállalta, h vele alszik, és ez nagyon jól bevált, igen erős kötődés jött létre. A 7 hetes elválasztás azt nyújtja acicának és az egész családnak, hogy annak az élettérnek a szabályait tanulja meg, amibel élni fog, nem pedig egy olyanét, amiből kikerül. Szóval annak fényében, h ez nekünk bevált, én ezt tartom jónak. Ráadásul 12 hét után már a családunknak is érzelmi nehézségeket okozna az elszakadás - és ha némi viszonosságot feltételezek akkor a cicának is. :) Ráadásul az új gazdinak nemigen jutna a legédibb kiscica korból. |
|
Előzmény:
 |
Lora1213
2014-11-28 10:09:33
|
504
|
Egy kiscicának 12 hetes koráig az anyja mellett a helye. Kérlek ha tudod, tartsd magadnál addig. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|