Keresés

Részletes keresés

Kramcsák István Creative Commons License 2014-11-18 17:30:07 900

TITUS, nézd meg Dám László web oldalát a hidegen hajtatásról.

juhosttt Creative Commons License 2014-11-18 07:01:47 898

Hát alapból a természetben csak április körül melegszik fel annyira a talaj, hogy rügyfakadás legyen. A szőlő biológiai 0 foka a +10 fok. Legalább ilyen meleg kell, hogy rügyfakadás legyen.

Ezt tudod előrehozni, ha meleg helyen tartod a szőlőt. De január 9-e (+ pár nap lehet) előtt mély nyugalmi állapotban van a szőlő, ezért nem fog a rügy fakadni melegen sem.

Hogy az az 1-2 fok mennyire jelentős, ezt nem tudom. Én inkább hidegebb helyen tartanám, 0-2 fokos helyen. Ha pedig a korai hajtatást szeretnéd, akkor mindenképpen napos helyre tedd, mert a levél felnyurgul a sötétbe.

 

Nekem tavaly a rizling alacsony pára mellett (szoba, tél, fűtés, 30-40% pára körül), kihajtott. Bár az a tűző napon is kihajt...

 

Kimondottan nem muszáj locsolni, elég ha nedves helyen van, ahol kellő magas a pára. Teheted nedves faforgácsba, (ekkor gombaölős fürdőről érdemes gondoskodni), vagy homokba, amelyet előzetesen megnedvesítesz. Nem kell hogy sár legyen, elég ha nedves a talaj. Ha egy fűtetlen helyiségbe rakod, akkor már jó eséllyel nem fog kiszáradni!

 

A hozzászólás:
TINTUS Creative Commons License 2014-11-18 01:02:05 897

Kicsit részletesebben ha lehetne :

"A legkorábbi időpontban január 9-én tudod megindítani,"

Mi az, hogy megindítani???

 

a SZUTERÉNBA télen 8-9 fok van, a garázs nem fűtött és nincs falazva tehát szellős:))

 

Hova tegyem ? Gondolom egy vödörbe tegyek földet vagy homokot és abban tartsam kiültetésig? És néha locsoljam? Ez jelentené az óvást a kiszáradástól?

 

Előzmény:
juhosttt Creative Commons License 2014-11-16 23:50:41 890

Bár a kérdés nem nekem szólt, de mivel én is kontárkodom ezen a téren, megírom, hátha segít valamit.

Igen, ez azt jelenti, hogy 3 rügyből álló vessző lesz.

2-t  földbe tegyél, egyet a föld felett. A legkorábbi időpontban január 9-én tudod megindítani, de tekintettel a hidegre és a kevés napsütésre, szerintem tárold egy hideg helyen, pl pincében. Itt arra ügyelj, hogy ne száradjon ki a vessző.

Saját tapasztalat, hogy a vessző megpenészedik, ha nem kap  vmi gombaölőt. Erre a dithane m45 tökéletes. (Hogy mért a mankoceb a réz helyett, passzolom!)

További saját tapasztalat a gyökereztetéshez, amit már a szőlős és kerti topicban is szajkóztam: A meleg és az extra nagy páratartalom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!