Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2014-10-25 20:11:09 28068

Vergődök itt a profik fotósok között! :-) Mert ti tényleg azok vagytok. Semmilyen kifogásom nincs a D800 géppel szemben, csak nem nekem való. Ez ilyen egyszerű.

Általában azokat az embereket éri csalódás egy-egy technikai eszközzel kapcsolatban, akik nem tudják kiválasztani a saját céljaikhoz alkalmas típusokat.

 

 

-Minarik- Creative Commons License 2014-10-25 20:01:24 28066

Egyszer mindenki kinovi a netes hulyesegeket. 

Van aki meg tudja szürni az informaciokat, van a ki nem. 

Aki nem, annak segiteni sem lehet lehet, mert az oszton vezerli. Gyanitom, azon kevesek egyike vagyok, aki meg van elegedve a D800-assal altalanos hasznalatra. Het honap alatt belement 4500 expo, ugy hogy melozom is vele. Nekemez a gep tokeletes Minden szempontbol. Ugy tunik sokaig igy is marad.

A hozzászólás:
ph5.5 Creative Commons License 2014-10-25 19:49:06 28065

Ilyen a netes világ... van X,  aki leírja hogy a legjobb Nikon objektív a 18-200 VR - és sokan hisznek neki- megveszik és csalódnak. Ez van a D800 esetén is. Anno kitalálta valaki hogy a D800 36 Mp-es szenzora zajban ugyanazt hozza mint a D3/D700 páros, és igenis alkalmas pl esküvőfotózásra, vagy bármilyen fényszegény helyen történő képelésre. 

 

Majd jött a finomítás... a D800 zajban nem olyan j ugyan, de ha leméretezem 12 Mp-re akkor még mindig jobb mint a D3. 

 

Majd jött a harmadik vonal... aki a D800 eladása után közölte: A D800 ISO1600-ig nagyon j. Felette meg már nem az igazi. 

 

2 hete láttam olyan hirdetést (itt az indexen) aki fotóriporterként megvette a D800 -t 2014-ben.. majd 2 hét után ráeszmélt hogy ez nem erre való. 

 

Te divatfotós  vagy. Oda kell (kellhet) a D800 felbontása. De ISO100 fölé nem is nagyon kell menni. Sem stúdióban, sem kültéren amikor még 3 vaku dolgozik a környezeti fények mellé. Te ki tudod használni- mások akik univerzálisnak gondolták, azok meg nem. Mert sok volt a félrevezető információ. (amit viszont lehetett tudni hogy 77 Mb a NEF :) )

Előzmény:
G_ArchAngel Creative Commons License 2014-10-25 11:49:46 28056

Furcsa amiket írsz, főleg a PC rész: az én iMac-em 4 és fél éves és gond nélkül retusálom a D800 fileokat, gyakran több, mint 40 layeren.

A probléma az, hogy sokan megvették, mert új (volt) és sok pixeles kép jött ki belőle, az meg olyan az egyszerű fotósgeek-nek, mint az autóskartya, ami mindent vitt. Legtöbb D800/E/810 tulajdonos hagyján, hogy fotózni sem tud, de azt sem érti, hogy miként kell feldolgozni a fileokat.

Megy a sírás, hogy lassú a PS, lassú a Lightroom, lassú a fényképezőgép, lassú a számítógép... Nem barátom, olyan eszközt használsz, amit nem neked találtak ki és nem arra, amire te használni akarod vagy egyszerűen suta vagy hozzá és képtelen vagy a kezedben lévő szerszámmal és saját tudásoddal az adott feladatot elvégezni.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!