Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-10-07 11:05:28 340

"Mert nem választhatod legtöbbször, hogy mennyit dolgozz."

Amennyi munka van. Ha megunom, nem dolgozom többé azon a munkahelyen.

"Mert a választás egy áldemokráciában csak illúzió."

Igaz. Az alkotás eredménye viszont maradandó. Alkoss!

"Mert rossz rendszerben vannak csak munkanélküliek."

 

Akad olyan egyed, aki nem akar dolgozni, főképp akkor, ha anélkül is kap pénzt, ami mások munkájából/túlórájából/egészségromlásából származik.

 

"Mert nem könnyen tudsz változtatni azon, hogy itt élj a gyarmaton, vagy elmenj."

 

De. Ha úgy döntök, jelzem, hogy nem kívánok többé itt dolgozni, és útra kelek. Még nem döntöttem úgy.

Ha szereted amit csinálsz, hasznosnak érzed, és elegendő a fizetésed, nem mész el máshová. Kivéve, ha olyan dolgot szeretnél megtanulni, amit csak máshol lehet (pl. Tibet).

 

A hozzászólás:
Láló 36 Creative Commons License 2014-10-06 21:29:34 336

"Mi döntünk a sorsunkról. "

Miért nem döntünk sorsunkról:

Mert nem választhatod legtöbbször, hogy mennyit dolgozz.

Mert a választás egy áldemokráciában csak illúzió.

Mert rossz rendszerben vannak csak munkanélküliek.

Mert nem könnyen tudsz változtatni azon, hogy itt élj a gyarmaton, vagy elmenj. 

 

stb

Előzmény:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-10-05 18:54:55 325

Szerintem nem vagyunk áldozatok. Élő, gondolkodó lények vagyunk. Mi döntünk a sorsunkról. Mi egyezünk bele a tökéletlen megoldásokba még, de egyre többen igényeljük a tökéletes(ebb) megoldásokat minden téren.

 

Én is nagyon szeretem a hegyeket. És meditálni. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!