|
|
|
|
 |
Maketheworldabetterplace
2014-10-05 19:07:46
|
327
|
Nemcsak teheti, teszi is. Univerzális törvény.
Logikailag is helytálló, hogy egymást segítve jobban élünk, mint egymást letaposni, kihasználni próbálva.
"Légy magad a változás a világban, amit látni akarsz." |
|
A hozzászólás:
 |
őszszakál
2014-10-05 10:36:16
|
323
|
A fennmaradásért való küzdelem evolúciós örökség. Az Ember esetében azonban az altruizmus kivételes, mondhatni rendkívüli fejlemény, amivel kissé kompenzálható a hormonok által kiváltott agresszió. A jó tett helyébe jót várj szlogen, biológiai alapon történő érvényesülése, jobbá tehetné az emberek kapcsolatát és vele a világot. De lehet, hogy ez csak egy naiv ábránd.
|
|
Előzmény:
 |
Hazavágyó
2014-10-04 23:03:53
|
322
|
A "munka" szerintem egy mű-szó (mesterséges) - gondolom egyidős a kizsákmányoló társadalmakkal
A "harc" sokkal régebbi. A harc az igen! Nélküle létezni abszolúte értelmetlen.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|