Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2014-10-05 19:07:46 327

Nemcsak teheti, teszi is. Univerzális törvény.

Logikailag is helytálló, hogy egymást segítve jobban élünk, mint egymást letaposni, kihasználni próbálva.

 

"Légy magad a változás a világban, amit látni akarsz."

A hozzászólás:
őszszakál Creative Commons License 2014-10-05 10:36:16 323

A fennmaradásért való küzdelem evolúciós örökség. Az Ember esetében azonban az altruizmus kivételes, mondhatni rendkívüli fejlemény, amivel kissé kompenzálható a hormonok által kiváltott agresszió. A jó tett helyébe jót várj szlogen, biológiai alapon történő érvényesülése, jobbá tehetné az emberek kapcsolatát és vele a világot. De lehet, hogy ez csak egy naiv ábránd.

Előzmény:
Hazavágyó Creative Commons License 2014-10-04 23:03:53 322

A "munka" szerintem egy mű-szó (mesterséges) - gondolom egyidős a kizsákmányoló társadalmakkal

A "harc" sokkal régebbi. A harc az igen! Nélküle létezni abszolúte értelmetlen.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!