Keresés

Részletes keresés

Apóca polca Creative Commons License 2014-10-06 09:28:59 328

Sztem az ember nem ragadozó, hogy örökké harcoljon. A növényevők hatalmas csordákban nagyjából békésen megvannak.

őszszakál Creative Commons License 2014-10-05 10:36:16 323

A fennmaradásért való küzdelem evolúciós örökség. Az Ember esetében azonban az altruizmus kivételes, mondhatni rendkívüli fejlemény, amivel kissé kompenzálható a hormonok által kiváltott agresszió. A jó tett helyébe jót várj szlogen, biológiai alapon történő érvényesülése, jobbá tehetné az emberek kapcsolatát és vele a világot. De lehet, hogy ez csak egy naiv ábránd.

A hozzászólás:
Hazavágyó Creative Commons License 2014-10-04 23:03:53 322

A "munka" szerintem egy mű-szó (mesterséges) - gondolom egyidős a kizsákmányoló társadalmakkal

A "harc" sokkal régebbi. A harc az igen! Nélküle létezni abszolúte értelmetlen.

 

 

 

Előzmény:
őszszakál Creative Commons License 2014-10-04 21:25:19 321

Hasznos és értelmes munka mértékkel adagolva, tisztesen honorálva. Lehet, ez tesz jobbá a világot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!